قایق بادی

کمی صبر کنید...

دسته‌بندی


معرفی انواع قایق بادی

فروش اینترنتی انواع قایق بادی از برندهای معتبر نظیر قایق بادی اینتکس ، قایق بادی بست وی ، قایق بادی جیلانگ ، قایق بادی سویلور ، قایق بادی ویلانگ ، قایق بادی جیمینی ، قایق بادی کایاک هستند که این قایق بادی ها در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته شده اند قایق بادی اینتکس در انواع مختلفی ساخته شده است که نظیر قایق بادی اینتکس اکسپلورر، قایق بادی سی هاک و (Seahawk) ، قایق بادی اینتکس چلنجر، قایق بادی اینتکس سی هاوک، قایق بادی اینتکس اکسکروشن، قایق بادی اینتکس مارینر، قایق بادی اینتکس کایاک، قایق بادی اینتکس جیمینی و این قایق ها در اندازه های مختلفی ساخته شده اند که این گستره از قایق بادی 1 نفره شروع و تا قایق بادی 6 نفره می باشند.

قایق بادی


راهنمای خرید قایق بادی

برای خرید قایق بادی می بایست به چند نکته مهم توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • جنس و متریال قایق بادی:

متریال یک قایق بادی از اهمیت بالایی از سوی تولید کننده و مصرف کنندگان برخوردار می باشد زیرا در طول عمر و کیفیت آنها موثر می باشد از همین رو متریال پایه مورد استفاده در انواع قایق بادی از پلاستیک منعطف PVC بوده که در مدل های کوچک ساختاری دو لایه داشته اما در مدل های بزرگ ترکیبی از فایبرتک یا همان الیاف شمعی با پی وی سی استفاده شده تا در برابر برخورد به سنگ و یا دمای و فشار متفاوت آب مقاومت لازم را داشته باشد. متریالی که در صورت آسیب دیدن نیز قابل تعمیر بوده تا از یک قایق بادی چندینو چند بار امکان استفاده را داشته باشید.

 • ظرفیت و تحمل وزن قایق بادی:

قایق بادی های تولید و عرضه شده در بازار محصولات بادی در ظرفیت 1 الی 6 نفره ساخته شده تا بازه انتخاب مصرف کنندگان را بر اساس نیاز های خود افزایش دهد. قایق بادی دو نفره، قایق بادی سه نفره، قایق بادی 4 نفره و قایق بادی 5 نفره از دیگر ظرفیت های تولید شده محسوب می شوند. در مدل های حرفه ای ساخته شده هر کدام می توانند حداقل برای هر نفر 100 کیلوگرم تحمل وزن داشته باشند بنابراین مدل های سایز بزرگ علاوه بر نفرات بالا می توانند برای حمل بار در مسافت های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

 • برند و شرکت تولید کننده قایق بادی:

برند و شرکت های تولید کننده مختلفی در تولید قایق بادی فعالیت دارند که از جمله پر طرفدار ترین و مطمئن ترین آنها قایق بادی اینتکس و قایق بادی بست وی می باشد. این دو برند مدل های مختلفی را با کیفیت و طراحی های متفاوت عرضه کرده که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت در نتیجه خرید قایق بادی از هر دو برند ذکر شده برای مصرف کنندگان اطمینان لازم را جهت ارائه کیفیت بالا خواهد داشت.

چرا قایق بادی؟

همانطور که می دانید قایق بادی به دلیل داشتن وزن و حجم کم در حالت جمع شده می تواند به سادگی در هر مکانی به وسیله انواع وسیله های نقلیه قابل حمل باشد. این ویژگی یکی از مهمترین خصوصیت هایی بوده که هر مصرف کننده ای را مجاب به جایگزینی این قایق ها نسبت به مدل های چوبی و فایبرگلاس می کند.

ویژگی های دیگری که اهمیت ویژه ای برای انتخاب و خرید قایق بادی ایجاد می کنند داشتن قیمت بسیار مناسب نسبت به قایق های غیر قابل حمل می باشد. بسیاری از مدل های تولید شده نیز از لوازم جانبی هایی همچون پارو، پمپ باد و ... بهره می برند تا نیازی به صرف هزینه های مجزا برای این لوازم جانبی قایق بادی نباشد.

قایق های بادی علاوه بر موارد تفریحی همچون گشت و گذار در آب دریا، دریاچه، سد و رودخانه می توانند برای ماهیگیری، حمل بار و ... نیز استفاده شوند در نتیجه بالا بودن کاربرد آنها مزیت بزرگی محسوب می شود.

تفاوت قایق بادی ماهیگیری با قایق بادی کایاک

قایق بادی ماهیگیری در واقع مجموعه ای از انواع قایق بادی تفریحی بوده که در مدل های متنوع تری از نظر ظرفیت، نوع طراحی و ساختار بدنه و همچنین از نظر نوع متریال داخلی عرضه شده اند و با توجه به نوع طراحی خود کاربرد های بیشتری را برای مصرف کنندگان خود به همراه خواهد داشت اما قایق بادی کایاک تنها برای ورزش های آبی و مسابقات روی آب تولید شده و بیشتر جنبه ورزشی دارند در نتیجه نمی توانند برای کاربرد هایی همچون حمل بار استفاده شوند. قایق بادی کایاک در مدل های تک نفره و دو نفره تولید شده و نوع ساختار بدنه و پاروی آنها متفاوت می باشد.

آشنایی با انواع قایق بادی اینتکس

شرکت اینتکس در لول یا سطح های مختلفی اقدام به تولید چند دسته قایق بادی کرده است که این قایق ها از مدل های سطحی تا حرفه ای عبارتند از:

 • قایق بادی اکسپلورر (Explorer):

قایق بادی اکسپلورر اینتکس سطحی ترین، سبک ترین و ارزان ترین قایق بادی تولید شده توسط شرکت اینتکس بوده که در سه سایز 1 نفره، 2 نفره و 3 نفره عرضه شده است. یک سری از این قایق ها فاقد پمپ باد و پارو و سری دیگر دارای یک پمپ باد دستی کوچک و یک جفت پارو پلاستیکی می باشند در نتیجه کمی در قیمت نیز دارای تفاوت خواهند بود. این نوع قایق بادی کوچک بیشتر برای آب های کم عمق و آرام مانند استخر ها استفاده شده اما از مدل سه نفره می توان در دریاچه های کوچک نیز استفاده کرد.

قایق بادی اکسپلورر اینتکس


 • قایق بادی چلنجر (Challenger):

قایق بادی چلنجر اینتکس یک سطح بالاتر از سری اکسپلورر بوده که معدودیتی در استفاده در آب های عمیق مانند دریاچه ها و سد ها نخواهد داشت. خانواده قایق چلنجر در حال حاضر در دو سایز دو نفره و سه نفره تولید شده که هر دوی آنها دارای پمپ باد و پارو می باشند. یکی از تفاوت های عمده میان این دو سایز علاوه بر ظرفیت، ابعاد و تحمل وزن، آلومینیومی بودن پارو ها در مدل سه نفره و داشتن اهرم نگهدارنده لنسر ماهگیری می باشد.

قایق بادی چلنجر اینتکس


 • قایق بادی سی هاوک یا سی هاک (Seahawk):

مدل میان رده از سری قایق بادی اینتکس، قایق سی هاک بوده که بر خلاف مدل چلنجر دارای سه سایز 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره می باشد. ساختار مقاوم در این قایق باعث شده تا از این محصول بتوانید در آب های آزاد مانند دریا نیز استفاده کنید. این دسته از قایق های اینتکس همگی از اهرم مخصوص لنسر ماهیگیری، پمپ باد دستی کوچک برای مدل 2 و 3 نفره و پمپ باد دستی متوسط برای مدل 4 نفره، پاروی آلومینیومی و لوازم هایی همچون کوسن بادی و کیسه ضد آب مجزا در داخل قایق بهره می برند.

قایق بادی سی هاک اینتکس


 • قایق بادی اکسکروشن (Excursion):

بزرگترین قایق بادی اینتکس در دسته قایق بادی اکسکروشن بوده که تنها در دو سایز 4 نفره و 5 نفره تولید می شود. تمام ویژگی ها و امکانات ذکر شده در قایق سی هاک در واقع در این مدل نیز پیاده سازی شده و تفاوت های کوچک آن در نوع کوسن بادی و کمی در ضخامت بدنه اصلی خواهد بود. قایق سری اکسکروشن گزینه ای مطمئن برای 5 الی 6 نفر نیز خواهد بود در نتیجه جهت حمل بار نیز کاربردی می باشد.

قایق بادی اکسکروشن اینتکس


 • قایق بادی مارینر (Mariner):

قوی ترین و حرفه ای ترین قایق بادی تولید شده توسط شرکت اینتکس، قایق بادی مارینر بوده که از ضخامت و ساختاری بسیار قوی در متریال خود بهره می برد. این نوع قایق که دارای ظرفیت های 3 نفره و 4 نفره بوده می تواند در رودخانه ها و آب های خروشان نیز استفاده شود زیرا یکی از ویژگی های مهم آن در داشتن نوار سیلیکونی ضخیم در قسمت بیرونی به عنوان ضربه گیر می باشد. یکی از خصوصیت های متفاوت در این محصول تولید آن در دو مدل کف بادشو و کف فایبرگلاس بوده که در ایران مدل کف فایبرگلاس طرفدار و فروش بسیار بالایی دارد.

قایق بادی مارینر اینتکس


آشنایی با انواع قایق بادی بست وی

همانند برند اینتکس، شرکت بست وی نیز اقدام به تولید خانواده های مختلفی از انواع قایق بادی خود کرده که در ادامه به شرح کوتاهی از آنها خواهیم پرداخت:

 • قایق بادی کندور (Kondor):

سطحی ترین و ارزان ترین قایق بادی تولید شده توسط شرکت بست وی قایق بادی کندور بوده که همانند سری اکسپلورر اینتکس از دو سری در سه سایز 1 الی 3 نفره بهره می برد. سری اولیه این دسته از قایق بادی بست وی تنها در مدل دو نفره و سه نفره به ترتیب یک عدد پمپ پدالی و یک جفت پارو و یک پمپ دستی + یک جفت پارو پلاستیکی قرار داده شده که در سری کندور الایت (Kondor Elite) نیز این لوازم به همین شکل در نظر گرفته شده است اما از نظر طراحی ظاهری و همچنین در داشتن طناب نجات و حمل متفاوت می باشند.

قایق بادی کندور بست وی


 • قایق بادی ترِک (Treck):

سطح دیگر از سری قایق بادی شرکت بست وی قایق های سری ترِک بوده که مشابه با انواع قایق بادی پلنجر اینتکس طراحی و ساخته شده است. قایق های ترک در سه سایز 1 الی 3 نفره تولید شده که مدل 1 نفره آن می تواند به صورت 1.5 نفره (برای یک بزرگسال و یک کودک) نیز استفاده شود. هر سه سایز به همراه خود یک جفت پارو پلاستیکی و یک پمپ باد پدالی دارند.

قایق بادی ترک بست وی


 • قایق بادی ویاگر (Voyager):

قایق بادی ویاگر مدلی مشابه با انواع قایق بادی سی هاک اینتکس محسوب شده و همانند سی هاوک دارای سه مدل 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره می باشد. قایقی میان رده اما با کیفیت ساخت بالا که می تواند در آب های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. تفاوت آن از نظر لوازم جانبی با مدل قبلی در آلومینیومی بودن پاروها و داشتن پمپ باد دستی دو جهته می باشد.

قایق بادی ویاگر بست وی


 • قایق بادی رنجر الایت (Ranger Elite):

یکی از قایق های حرفه ای در زمینه تفریحی، قایق بادی رنجر الایت بست وی بوده که هم می تواند برای حمل بار، هم برای گردش های آبی و هم برای ماهیگیری مورد استفاده قرار بگیرد. ساختار مقاوم و چند دریچه ای بدنه، داشتن تعدادی کوسن بادی برای نشستن و تکیه دادن و همچنین داشتن یک جفت پارو آلومینیومی و پمپ باد سایز بزرگ دو کاره با قابلیت مکش باد از ویژگی های دیگر این دسته از قایق بست وی محسوب می شود. رنجر الایت در ظرفیت های 3 نفره و 4 نفره تولید می شود.

قایق بادی رنجر بست وی


 • قایق بادی ادونچر الایت (Adventure Elite):

تک مدل از سری قایق بادی برند بست وی، قایق بادی ادونچر الایت بوده که به قایق بادی رفتینگ نیز معروف می باشد. این محصول ظرفیتی 5 نفره داشته و مشابه با قایق بادی اکسکروشن اینتکس تولید شده است. وجود لوازم جانبی کاربردی کامل در این قایق و پهنای بالای فضای نشیمنگاه به راحتی و مدت زمان بیشتر از استفاده از این قایق روی آب را می توان از خصوصیت های آن نام برد.

قایق بادی ادونچر بست وی


 • قایق بادی هیدروفورث (HydroForce):

این دسته از قایق بادی بست وی حرفه ای ترین دسته و خانواده قایق بادی قابل حمل محسوب شده که تحت عنوان قایق بادی کاسپین (Caspian) عرضه می شود. تولید این دسته از قایق ها در سه سایز دو نفره، سه نفره و چهار نفره صورت گرفته و ساختاری بسیار متفاوت با مدل های ذکر شده قبلی دارد. قایق هایی که تحت عنوان قایق بادی جیمینی نیز در بازار ایران شناخته شده و بر خلاف سری مارینر اینتکس دارای کفی آلومینیومی بسیار مقاوم می باشد. قسمت انتهایی این قایق ها کیت مخصوص نصب موتور قایق بادی بنزینی و برقی دارد در نتیجه این قسمت از طراحی متفاوتی برای حفظ تعادل بیشتر برخوردار خواهد بود.

قایق بادی هیدروفورث بست وی


انواع قایق بادی ارزان قیمت

همانطور که به معرفی انواع خانواده قایق بادی های شرکت اینتکس و بست وی پرداختیم، در این میان می توان قایق بادی اکسپلورر و چلنجر اینتکس و از سوی دیگر قایق بادی کندور و ترِک بست وی را در زمره ارزان ترین قایق بادی تولید شده و عرضه شده در بازار قرار داد. قایق هایی تفریحی که تنها مناسب استفاده در آب های آرام و کم عمق بوده و با توجه به نوع لوازم جانبی و حتی عدم داشتن لوازم جانبی قیمتی ارزان نسبت به مدل های میان رده و حرفه ای به خود گرفته اند. در واقع قیمت قایق بادی می تواند به موراد زیادی بستگی داشته باشد.

کدام قایق بادی قابلیت نصب موتور را دارد؟

معمولا قایق بادی های میان رده و حرفه ای قابلیت نصب موتور را روی بدنه خود دارند البته به کمک کیت نصب مخصوص موتور قایق که هم توسط شرکت اینتکس و هم توسط شرکت بست وی در مدل های فایبرگلاس و چوبی تولید می شوند. تنها خانواده قایقی که نیازی به کیت موتور نداشته قایق بادی جیمینی یا سری کاسپین هیدروفورث شرکت بست وی می باشد. موتور قایق بنزینی برای مدل های سی هاک به بالا در برند اینتکس و مدل های ویاگر به بالا در برند بست وی مناسب خواهند بود.

لوازم جانبی قایق بادی ماهیگیری، کایاک و تفریحی

همانطور که به دفعات در توضیحات فوق به این لوازم پرداختیم از مهمترین و کاربردی ترین لوازم جانبی قایق بادی می توان به پارو که خود در دو مدل پلاستیکی و آلومینیومی تولید شده، پمپ باد در سایز و مدل های مختلف، کیت تعمیرات، گیج یا فشارسنج مخصوص باد قایق، کیسه حمل لوازم و ساک حمل قایق اشاره کرد. البته تمامی این لوازم در همه مدل های تولید شده وجود نداشته زیرا بیشتر در مدل های حرفه ای و یا سایز بزرگ این لوازم قرار داده می شوند. البته فروشگاه مستر اینتکس به صورت مجزا اقدام به فروش این لوازم نیز می کند.

فروش قایق بادی در ظرفیت و برند های مختلف به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری در نمایندگی اینتکس صورت می گیرد.