استخر ایزی ست پیش ساخته به عنوان سبک ترین و پر فروش ترین استخر پیش ساخته اتوماتیک با قابلیت حمل راحت در مکان های مختلف محسوب شده که در ابعاد و ظرفیت های مختلفی تولید و توسط فروشگاه اینتکس عرضه می شود. این نوع استخر ها در واقع از نظر ساختاری و کاربرد بین انواع استخر پیش ساخته فریمی و استخر بادی قرار گرفته از همین رو می تواند بسیاری از نیاز افراد را در زمینه تفریحات آبی و حتی از نظر پرورش ماهی برطرف کند. یک استخر ایزی ست دارای ویژگی هایی همچون حمل و نقل راحت، داشتن وزن و حجم کم نسبت به انواع استخر فریمی، قیمت مقرون به صرفه، نصب و جمع کردن آسان و امکان استفاده در فضای باز می باشد از همین رو همیشه مورد استقبال طرفداران تفریحات آبی قرار گرفته است. در ادامه این مطلب به معرفی و شرح برخی از ویژگی های مهم ساخت این استخر ها خواهیم پرداخت تا قبل از خرید اطلاعات لازم را داشته باشید.

استخر ایزی ست پیش ساخته

طراحی و ساختار بدنه استخر ایزی ست

تمامی انواع استخر پیش ساخته ایزی ست تولید شده چه توسط برند اینتکس و چه برند بست وی دارای طراحی بدنه گرد بوده و هیچ طرح دیگری از آن تولید نشده است زیرا که در حالت گرد بهترین تعادل و استحکام را خواهد داشت. در واقع هر استخر ایزی ست بدنه ای با دو بخش نگهدارنده آب و لبه بادشو داشته که به هم متصل می باشند. برای احداث استخر پیش ساخته ایزی ست کافیست ابتدا لبه بادشونده را توسط انواع پمپ باد مخصوص محصولات بادی راه اندازی کرده و سپس استخر مورد نظر را از آب پر کنید تا شکل و استحکام لازم را به صورت خودکار بگیرد بنابراین با توجه به این روش نصب، نیازی به استفاده از فریم و پایه نخواهد داشت از همین رو مهمترین تفاوت خود با سایر استخر پیش ساخته فریمی را رقم زده است. ساختار بدنه به گونه ای بوده که وزن آب در کنار لبه بادشو وظیفه اصلی شکل دادن به استخر را داشته و بر خلاف تصور افراد دارای مقاومت بالایی خواهد بود.
از ویژگی های دیگر در طراحی بدنه می توان به داشتن دو دریچه آب روی دیواره برای نصب انواع پمپ تصفیه آب و همچنین دریچه تخلیه آب در قسمت کف برای تعویض راحت تر آب استخر اشاره کرد. هیچ محدودیتی در نصب انواع پمپ تصفیه فیلتری یا شنی در این استخر ها وجود نداشته از همین رو می توانید از پمپ تصفیه های قوی تر شرکت اینتکس یا بست وی برای استخر خود استفاده کنید.

استخر ایزی ست با پمپ تصفیه

جنس بدنه و متریال ساخت استخر ایزی ست

جنس و متریال مهمترین خصوصیت در تولید انواع استخر ایزی ست قابل حمل بوده زیرا تعیین کننده کیفیت و طول عمر آنها می باشد. این نوع استخر ها تولید شده از پلاستیک PVC وینیل با ترکیبی از الیاف شمعی می باشد به همین دلیل ضخامت و استحکام بالایی را در برابر فشار و دمای متفاوت آب و همچنین نور آفتاب ایجاد کرده است. البته این ضخامت دلیلی بر عدم آسیب دیدن آنها نبوده بنابراین هنگام نصب در محل مورد نظر بهتر است از یک زیرانداز برای آنها استفاده کرده و برخورد اشیای تیز به بدنه جلوگیری کنید. گرچه این نوع جنس بدنه قابلیت تعمیر داشته و در صورتی که به شکل سهوی یا عمدی آسیبی در استخر شما به وجود آید توسط تعمیر کاران شرکت مستر اینتکس قابل ترمیم و استفاده مجدد خواهد بود. گفتنی است که این متریال با وجود ضخامت بالا دارای انعطاف بسیار خوبی بوده تا در ابعاد کوچکتری جمع شده و توسط انواع وسیله نقلیه قابل حمل باشد.

جنس بدنه استخر ایزی ست پیش ساخته

ابعاد، ظرفیت آب و وزن استخر ایزی ست

همانطور که اشاره کردیم استخر ایزی ست آماده اینتکس و بست وی در ابعاد و ظرفیت های مختلفی تولید شده اند که کوچکترین آنها را دارای قطر 183 سانتی متر و بزرگترین آنها نیز قطری حدود 5.5 متر دارد بنابراین به دلیل بالا بودن تنوع ابعادی می توانید انتخاب های مختلفی برای محل مورد استفاده داشته باشید. کوچکترین مدل دارای ظرفیت آبی حدود 500 لیتر و بزرگترین مدل نیز ظرفیت آب حدود 20 هزار لیتر خواهد داشت بنابراین می توان علاوه بر موارد تفریحی حساب ویژه ای روی سایز های بزرگ این استخر ها برای پرورش ماهی باز کرد. وزن هر استخر بستگی به ابعاد و سایز آن داشته اما در حالت بسته بندی شده علاوه بر خود استخر در برخی از مدل لوازم جانبی نیز قرار داده می شود که تاثیری در افزایش وزن بسته بندی استخر ایزی ست خواهد داشت.

لوازم جانبی همراه استخر ایزی ست

در مدل و سایز های بزرگ استخر ایزی ست خانگی معمولا لوازم جانبی های پر کاربردی از جمله پمپ تصفیه، زیرانداز، درپوش و نردبان قرار داده می شود. شرکت های تولید کننده انواع پمپ تصفیه آب فیلتری با توجه به سایز استخر را در کنار آنها قرار می دهند که از روش راه اندازی و نصب ساده تری نسبت به پمپ تصفیه شنی برخوردار است. این نوع پمپ تصفیه با برق شهری کار کرده و دارای یک فیلتر کاغذی در درون خود می باشد. فیلتری که قابلیت شستشو و تعویض را دارد و شما می توانید برای تعویض فیلتر مجزا از فروشگاه مستر اینتکس خریداری کنید. درپوش و زیرانداز نیز در میان مهمترین لوازم جانبی انواع استخر آماده قرار گرفته زیرا در محافظت از قسمت کف و آب درون استخر بسیار کاربردی خواهد بود. نردبان ها نیز در سایز های متفاوتی تولید شده و نسبت به ارتفاع استخر مدل مناسب در نظر گرفته می شود. نردبان ها به صورت مجزا نصب و مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ تصفیه استخر ایزی ست

درپوش استخر ایزی ست

زیرانداز استخر ایزی ست

نردبان استخر ایزی ست

جمع بندی

استخر ایزی ست پیش ساخته یکی از مقرون به صرفه ترین استخر تفریحی آماده محسوب شده که می تواند با نصب و راه اندازی سریع نیاز های تفریحی آبی شما را در فضای باز و بسته منازل شخصی، ویلا و باغ خود برطرف کند. این استخر ها با داشتن قابلیت حمل و داشتن تنوع بالا در سایز و ابعاد بهترین جایگزین برای احداث استخر بتنی و چوبی محسوب می شود. برای خرید انواع استخر پیش ساخته ایزی ست یا فست ست می توانید به روش آنلاین، تلفنی و یا حضوری به نمایندگی اینتکس مراجعه و پس از گرفتن مشاوره لازم مدل مورد نظر خود را خریداری کنید.