تفاوت استخر بادی و پیش ساخته‌ را می توان در کل در مواد اولیه ساخت و جنس بدنه دانست. استخر های بادی دارای بدنه هایی به مراتب ضعیف تر از استخر پیش ساخته بوده اما دارای ابعاد و طراحی متفاوت با استخر های برزنتی بوده و مناسب کودکان و تفریحات آبی برای سنین پایین می باشند.


  • جنس بدنه استخر بادی و پیش ساخته

بدنه استخر بادی از پی وی سی وینیل تشکیل شده و دارای مقاومت بالایی در برابر فشار آب و نور خورشید و همچنین ضربه های ناشی از استفاده برخوردار می باشد. اما استفاده از این سری محصولات نیازمند مراقبت از کالا در مقابل اشیا نوک تیز و حرارت مستقیم می باشد. البته تمامی محصولات برندهای معتبر کاملا قابلا تعمیر وبده و در صورت بروز هرگونه مشکل به راحتی تعمیر شده و مجددا قابل استفاده می باشند. اما استخر های پیش ساخته دارای بدنه ای از جنس برزنت به همراه لایه های الیاف ابریشمی بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و محدودیتی در فضای استفاده و نوع استفاده ندارند.

نوع دیگری از استخر های پیش ساخته نیز وجود دارد که داراب بدنه ای از جنس برزنت و الیاف ابریشمی می باشند اما دارای لبه بادشو نیز بوده و این لبه بادشو نقش شکل دهنده استخر را دارند. این سری استخر پیش ساخته دارای محدودیت ساختار بوده و فقط به شکل دایره عرضه می شوند و در کمترین ابعاد ۲.۵ متر قطر و در بزرگترین سایز ۵.۵ متر قطر را دارا می باشند.


استخر پیش ساخته اینتکس


  • طراحی، ساخت و ابعاد

استخر های پیش ساخته دارای اشکال متفاوتی بوده که شکل های دایره و مستطیل این سری استخر ها پرفروش ترین نوع آن ها می باشند. اما استخر پرتابل برزنتی اینتکس بصورت مربع و بیضی نیز عرضه می شوند که بسته به فضای مورد استفاده می توانید شکل و ظاهر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. استخر های قابل حمل برزنتی دارای پایه های گالوانیزه ضدزنگ بوده و به هیچ عنوان در فضاهای باز و بسته و مرطوب مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد. استخر بادی که از پی وی سی وینیل ساخته می شود دارای شکل های متنوع تری به نسبت استخر های پیش ساخته بوده و می تواند بصورت های ۶ ضلعی یا لوزی و یا بدون ساختار مشخصی وجود داشته باشد و این یکی از مزیت های این کالا ها محسوب می شود.

این استخر ها دارای پایه نبوده و تنها به کمک پمپ باد می بایست آن ها را باد نموده و استفاده نمود. استخر های برزنتی لبه بادشو (ایزی ست) نیز همانطور که گفته شد فقط در شکل های دایره توزیع می شوند و بدون نیاز به پایه و تنها با باد کردن لبه بادشو که در قسمت بالایی استخر وجود دارد می تواند شکل خود را گرفته و قابل استفاده شود.


استخر پیش ساخته لبه بادشو ایزی ست


  • اقلام همراه و نحوه نصب استخر پیش ساخته و استخر بادی

استخر های بادی معمولا در بسته بندی خود وسیله اضافی همراه خود نداشته و تنها یک برچسب تعمیرات در بسته آن ها یافت می شود که به کمک آن می توانید در صورت بروز مشکل محصول خود را تعمیر نموده و مجددا از آن استفاده کنید. اما در بسته بندی استخر های پیش ساخته با توجه به نوع و مدل استخر، می تواند اقلام اضافی مشخصی همانند پمپ تصفیه آب فیلتری یا شنی، درپوش، زیرانداز، نردبان و یا شناور قرص کلر وجود داشته باشد.

در بسته بندی استخر های پیش ساخته برزنتی ایزی ست (لبه بادشو) نیز علاوه بر استخر، در برخی مدل ها می توان پمپ تصفیه و شیلنگ های اتصال آن به استخر، بسته تعمیرات و درپوش مسدود کردن دریچه های اتصال پمپ تصفیه نیز مشاهده نمود. البته مهم ترین تفاوت استخر های بادی و برزنتی را می توان هزینه آن ها برشمرد. هزینه خررید استخر های بادی بطور معمول مبلغ بسیار کمتری نسبت به استخر های پیش ساخته بوده و البته تفاوت مبلغی کمتری با استخر های پیش ساخته برزنتی ایزی ست را دارا می باشند.

نحوه نصب استخر پیش ساخته فریمی کمی متفاوت بوده و نیازمند نصب مطابق با دفترچه راهنما یا در صورت نیاز اعزام نصاب به محل نصب استخر می باشد. اما استخر های بادی و لبه باد شو (ایزی ست)  ساختار پیچیده ای نداشته و تنها با باد کردن محصول قابل استفاده خواهند بود.

استخر بادی کودک

  • جمع بندی

استخر یکی از تفریحات جذاب برای تمام سنین بوده و می تواند اوقات جذابی را برای شما فراهم آورد. اما انتخاب استخر مناسب برای شما ممکن است کمی پیچیده بنظر برسد که به همین سبب شرکت مستر اینتکس از تمامی تجربه های خود در راستای راهنمایی شما عزیزان استفاده خواهد نمود و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا مشاوره قبل از خرید می توانید با همکاران ما در مجموعه مستر اینتکس تماس برقرار نموده و سوالات خود را مطرح نمایید.