استخر پیش ساخته، متفاوت ترین استخر تفریحی و صنعتی تولید و عرضه شده به بازار محصولات تفریحی قابل حمل و پرتابل بوده که طی یک دهه گذشته از فروش و طرفداران زیادی برخوردار بوده است. این نوع استخر ها سال به سال تنوع بیشتری را به خود گرفته که این تنوع در نوع طراحی و ساختار، جنس بدنه، ابعاد و ظرفیت آب دیده می شود. دو برند بزرگ تولید کننده محصولات بادی و پیش ساخته که مدل های با کیفیت و متنوعی از انواع استخر آماده و قابل حمل عرضه کرده اند می توان به شرکت اینتکس و بست وی اشاره کرد. این دو شرکت استخر های خود را با بالاترین کیفیت، طراحی زیبا و مطمئن و همچنین تنوع ظرفیتی بالا تولید کرده اند تا بازه انتخاب مصرف کنندگان را بر اساس نیاز های خود افزایش دهد.

مهمترین مشخصه هر استخر پیش ساخته داشتن قابلیت حمل، امکان راه اندازی به صورت روکار و توکار، قابلیت جا به جایی پس از نصب در هر فضای دلخواه مسطح (فضای باز و بسته)، داشتن حجم کم در حالت جمع شده، داشتن لوازم جانبی مخصوص خود با هزینه ای مقرون به صرفه و امکان استفاده برای تفریحات آبی و همچنین برای پرورش ماهی و ذخیره آب در کشاورزی می باشد از همین رو می توانید با هزینه کمتر نسبت به احداث استخر بتنی، یک فضای قابل حمل لازم برای ذخیره آب فراهم کنید.

استخر پیش ساخته برزنتی intex

در این مقاله قصد داریم در کنار مزیت استخر پیش ساخته به معایب استخر پیش ساخته نیز بپردازیم. معایبی که تاثیر مستقیمی در کیفیت و کارکرد آنها نداشته و به گونه ای هستند که در صورت رعایت برخی موارد می توانید این معایب را بر طرف کنید. همانطور که می دانید احداث استخر بتنی هزینه و زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت، به علاوه اینکه در کنار دردسر های زیادی که بابت حفر زمین خواهید داشت دیگر امکان جا به جایی آن استخر وجود نداشته و تنها به صورت ثابت قابل استفاده خواهد بود اما نمی توان از طول عمر و مقاومت بالای استخر بتنی نسبت به استخر پیش ساخته به راحتی عبور کرد.

مقاومت و استحکام هر دو استخر مستقیما بستگی به متریال مورد استفاده دارد. متریال و جنس بدنه به کار برده شده در انواع استخر پیش ساخته از پلاستیک PVC وینیل با ترکیبی از الیاف شمعی یا همان فایبرتک بوده که بدنه ای سه لایه و ضخیم را ایجاد کرده است که خود به اندازه کافی استحکام بالایی را در برابر فشار و دمای متفاوت آب و حتی نور آفتاب ایجاد خواهد کرد اما همانطور که مستحضرید متریال PVC و الیاف شمعی در برابر متریال بتنی مقاومت کمتری داشته اما از طرفی وزن سبک تر و قابلیت حمل را برای مصرف کنندگان خود فراهم خواهد ساخت در نتیجه می تواند گفت مقاومت کمتر متریال استخر پیش ساخته نسبت به استخر بتنی یک عیب محسوب نشده اما در صورت برخورد هر گونه اشیای تیز به آن آسیب پذیر خواهد بود. گرچه این آسیب را می توان مجددا تعمیر و ترمیم کرد اما هر محصول قابل حمل برای اینکه وزن و حجم کمتری به خود بگیرد این عیب اجتناب نا پذیر را خواهد داشت. در صورتی که در فضایی امن و مناسب استخر پیش ساخته مورد نظر را نصب کرده و مراقبت های لازم را داشته باشید، طول عمر بالایی در استخر قابل حمل خود دریافت خواهید کرد.

استخر پیش ساخته روکار اینتکس

کمبود در عرضه لوازم جانبی و لوازم های اصلی مانند فریم ها یکی دیگر از معایب استخر پیش ساخته محسوب می شود. در صورتی که یکی از فریم و یا پایه ها در صورت نصب نادرست و فشار بی مورد آسیب ببینند می بایست پایه و یا فریم مشابه دیگری به جای مدل آسیب دیده استفاده کرد. در صورتی این نوع فریم و پایه ها قابل دسترس خواهد بود که مدلی مشابه به صورت کارکرده در بازار موجود باشد در غیر اینصورت می بایست مشابه آن قطعه ساخته شود.
عیب دیگری که برای انواع استخر پیش ساخته وجود داشته، کمی پیچیدگی در نصب و راه اندازی آنهاست. البته افرادی که تجربه ای در این زمینه داشته باشند می توانند با کمک گرفتن از دفترچه راهنما خود اقدام به نصب استخر مورد نظر کنند در غیر اینصورت می بایست از نصاب های متخص این نوع استخر ها بهره مند شوید. البته برای این عیب، فروشگاه مستر اینتکس چاره اندیشیده و نصاب هایی را برای احداث استخر پیش ساخته خریداری شده ارسال می کند تا استخر شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با ضریب اطمینان بالایی راه اندازی کنند. در صورت خرید استخر پیش ساخته در مدل های مختلف می توانید مشاوره لازم را از همکاران ما در فروشگاه و نمایندگی اینتکس به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری دریافت کرده و سپس با توجه به نیاز خود استخر مورد نظر را تهیه کنید.