مزایا و معایب استخر بادی اینتکس و بست وی و سایر بندهای تولید کننده استخر بادی و محصولات بادی می تواند در انتخاب صحیح محصول به شما کمک بسزایی کند. استخر بادی یکی از محصولات پرکاربرد و پرطرفدار محصولات بادی می باشد که می تواند در هر فضایی و حتی در داخل منزل بعنوان استخر توپ نیز استفاده شود.


استخر بادی دارای مدل های متنوعی می باشد که بسته به نوع و فضای مورد استفاده می توانید کالای مناسب خود را انتخاب نمایید. عموما استخر بادی برندهای معتبر از قطر ۶۰ سانتی متر شروع می شوند و تا طول بیشتر از ۳ متر نیز ادامه به معرفی چند عدد از این مدل ها خواهیم پرداخت. انتخاب ابعاد مناسب استخر برای شما کاملا بستگی به فضا و نوع استفاده شما را دارد. برخی از استخر ها با عنوان استخر داخل حمام شناخته می شوند که عموما دارای حداکثر ۱۶۰ سانتی متر طول و ۱۰۰ سانتی متر عرض می باشند. این نوع استخر ها همچنین دارای ارتفاع کمتری نسبت به سایر استخرهای بادی می باشند. استخر های فضای باز نیز دارای بزرگترین ابعاد در بین استخر های بادی می باشند و قابلیت استفاده در تمامی فضاها را نیز دارند. برخی از استخر های بادی نیز دارای سرسره و یا آبپاش می باشند که این استخرها معمولا دارای طول بیشتر از ۲ متر و عرض ۱.۵ متر می باشند. استفاده از این نوع استخر ها معمولا در فضاهای باز همانند حیاط و باغ صورت می گیرد.

استخر بادی یونیکورن اینتکس

  • جنس بدنه استخر بادی

استخر بادی شرکت اینتکس و یا بست وی از جنس پی وی سی وینیل تولید می شوند. این پی وی سی از مقاومت بالایی در برابر فشار آب و یا وزن و ضربه برخوردار می باشد. در برخی موارد شاهد استفاده از وینیل دولایه نیز هستیم که مقاومت محصولات را در برابر شرایط ذکر شده دوچندان می کند. اکثرا استخر های بادی با قطر و یا طول بالاتر از ۱ متر دارای شیر تخخلیه نیز می باشند که به شما جهات تسهیل در امر تخلیه استخر کمک بسزایی خواهد کرد. همچنین برخی از استخر های کوچک نیز دارای کف بادشو می باشند که به نرم زدن قسمت کف استخر برای کودکان کمک خواهد کرد و می توانند تفریح لذت بخش تری را تجربه کنند.


  • استخر بادی برزنتی

شرکت های intex و bestway برخی از استخر های خود را با بدنه برزنتی نیز تولید می کنند که البته این محصولات در دسته بندی استخر بادی شناخته نمی شوند اما به دلیل اینکه دارای لبه بادشو می باشند، برخی از مشتریان این نوع استخرها را با استخر های بادی در یک دسته بندی قرار می دهند که می توان گفت صحیح نیست و استخر برزنتی لبه بادشو در دسته بندی استخر پیش ساخته قرار می گیرد. کاربرد این قبیل استخرها هم عموما برای فضاهای باز و تفریحات آبی بوده و بدون پر کردن آب استخر نمی توان از آن استفاده نمود که این اتفاق به سبب داشتن بدنه ای برزنتی به همراه لبه بادشو  رخ می دهد و لبه بادشو نقش شکل دهنده استخر را خواهد داشت.

استخر بادی توپ

  • جمع بندی

استخر بادی را می توان بسته به کاربرد به چند دسته تقسیم نمود که عبارتند از: استخر بادی حمام، استخر بادی داخل منزل و استخر بادی فضای باز و حیاط. این محصولات عموما از پی وی سی تشکیل شده اند و در برابر اشیا نوک تیز و حرارت مستقیم همانند شعله آتش آسیب پذیر می باشد که البته در صورت بروز هرگونه مشکل می توان آن ها را تعمیر نمود و مجدا استفاده نمود.