ترامپولین امروزه به یکی از پر فروش ترین لوازم تفریحی ورزشی هوازی تبدیل شده که از فروش و طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده است به همین دلیل هر سال مدل های متنوعی در تعداد بالا تولید می شود از همین رو بازه انتخاب مصرف کنندگان را بر اساس نیاز های خود افزایش داده است. امروزه ترامپولین نه تنها در موارد تفریحی بلکه در ورزش نیز بسیار پر کاربرد و موثر بوده از همین رو مدل های مختلفی از جمله ترامپولین خانگی، ترامپولین آپارتمانی، ترامپولین باشگاهی، ترامپولین ورزشی، ترامپولین فضای باز، ترامپولین پارک و ... عرضه شده است از همین رو هنگام خرید ترامپولین می بایست مدل مورد نیاز خود را با مشاوره گرفتن از فروشگاه مستر اینتکس تهیه نمایید.

مهمترین مواردی که باید قبل از خرید ترامپولین در نظر بگیرید طراحی و ساختار بدنه، ابعاد و متریال بوده که مستقیما در کیفیت ساخت ترامپولین ها تاثیر گذار خواهد بود. ترامپولین ها از نظر طراحی ظاهری بدنه شامل ترامپولین گرد، ترامپولین مربعی و ترامپولین مستطیلی تقسیم بندی می شوند که رایج ترین آنها مدل های گرد می باشد. البته از نظر ساختاری ترامپولین ها به دو مدل ترامپولین فنری و ترامپولین کشی تقسیم بندی می شوند که هر کدام دارای مزیت های خاصی می باشد. ترامپولین فنری قابلیت اتصال صفحه پرش به بدنه اصلی توسط فنر های مقاوم را فراهم ساخته که استحکام بسیار بالایی را فراهم می سازند اما در عوض خاصیت جامپ و پرش آن کمی سفت تر شده از همین رو امکان استفاده برای افراد سنگین وزن را به دلیل افزایش تحمل وزن فراهم خواهد ساخت. ترامپولین کشی بر خلاف مدل فنری برای اتصال صفحه پرش از کش های بانجی جامپینگ استفاده می کند. کش هایی بسیار مقاوم که برای اتصال از تعداد زیادی استفاده شده و خاصیت جامپ کردن نرم تری را فراهم می سازد از همین رو گزینه بسیار بهترین برای ورزش و استفاده در باشگاه ها خواهد بود. از دیگر تفاوت ها میان این دو مدل می توان به وزن سبک تر مدل های کشی نسبت به فنری به دلیل عدم استفاده از اتصالات فلزی اشاره نمود.

ترامپولین حفاظ دار

ترامپولین ها بر اساس ابعاد مدل های متنوعی دارند که کوچکترین آنها از قطر تقریبا 1 متر شروع شده و تا قطر 5 الی 6 متر تولید شده می شوند. البته مدل هایی که بالای 1.5 متر قطر داشته مربوط به ترامپولین فنری بوده و زیر 1.5 متر مدل های کشی عرضه می شود از همین رو جا به جایی آنها در فضای باشگاهی بسیار راحت تر خواهد بود. در این میان ترامپولین های تخته ای نیز تولید شده که بزرگترین مدل های عرضه شده محسوب می شوند. ترامپولین تخته ای در مدل های بالای 10 متر و بزرگتر نیز تولید شده از همین رو برای استفاده در مجموعه های تفریحی و پارک ها استفاده می شود از همین رو از نظر ساختار و متریال با مدل های فنری و کشی متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید که برخی از ترامپولین ها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع سطح رویه با زمین داشته بنابراین یک خصوصیت مجزا برای این محصول به حساب می آید.

متریال استفاده شده برای صفحه پرش از پلی پروپیلن بوده که نوعی متریال ضخیم با خاصیت کشسانی بالا بوده و در برابر پارگی، نور آفتاب و آب کاملا مقاوم خواهد بود. همانطور که اشاره کردیم این صفحه توسط فنر های فلزی و یا کش به فریم اصلی متصل می شود. امترامپولین فلزی بزرگ برای حیاطا فریم ها می توانند متریال و آلیاژ های متفاوتی داشته باشند. برخی از مدل های آلیاژ استیل، برخی فلز های گالوانیزه و برخی نیز آلومینیومی با ضخامت بالا هستند که هر سه مدل استحکام لازم را داشته اما از نظر وزن متفاوت خواهند بود. ساختار تعداد معدودی از ترامپولین ها به صورت تاشو بوده که در مدل قطر 1.2 متری به کار برده شده از همین رو فریم ها امکان جدا شدن از هم را نداشته اما به راحتی در ابعاد کوچکتری جمع می شوند در نتیجه حمل و جا به جایی آنها با اشغال فضای کمتری صورت می گیرد.


نکته آخری که می بایست در رابط با ترامپولین ها اشاره کنیم لوازم جانبی ترامپولین می باشد. لوازم های جانبی پر کاربردی در کنار برخی از مدل ها قرار داده می شود که عبارتند از محافظ توری، دستگیره تعادل و سنسور. این لوازم جانبی به صورت مجزا نیز تولید و عرضه می شود که هنگام خرید می توانید به همراه ترامپولین مورد نظر خود سفارش دهید. برای خرید ترامپولین در مدل های مختلف کافیست سفارش خود را در سایت نمایندگی اینتکس ثبت سفارش نموده و یا به صورت تلفنی و حضوری اقدام کنید.