ترامپولین این روزها به عنوان یک ابزار تفریحی و ورزشی برای عموم مردم مورد استفاده قرار میگرد و اکثر خانواده ها این محصول را برای فرزندان خود تهیه میکنند. به همین سبب محبوبیت بالا در بین عموم مردم شرکت های تولید کننده ترامپولین سعی بر این داشته اند که محصولات متنوعی را تولید و روانه بازار کنند. تا بتوانند سهم عظیمی از این فروش را به خود اختصاص دهند. همانطور که گفته شد از ترامپولین برای انجام ورزش جامپینگ که موجب کاهش وزن، تناسب اندام و قوی سازی عضلات می شود و همچنین بسیاری از والدین این محصول را برای فرزند خود تهیه میکنند تا اینکه فرزندشان بتواند یک تفریح شاد و مهیج البته همراه با ورزش داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا با ارائه اطلاعات دقیق در مورد ترامپولین شما را در زمان خرید راهنمایی کنیم و بگوییم که در زمان خرید حضوری باید به چه مواردی از ترامپولین دقت کرد. فروشگاه مستر اینتکس انواع ترامپولین ها را برای فروش موجود کرده است که می توانید از دسته بندی آن دیدن فرمایید.


ساختار ترامپولین

ترامپولین ها دارای انواع مختلفی می باشند که بسته به نوع کاربری آنها دسته بندی می شوند. ترامپولین تفریحی و ترامپولین ورزشی، در قدم اول باید در نظر بگیرید که چه نوع ترامپولینی مد نظرتان است، ترامپولین ورزشی میخواهید تا ترامپولین تفریحی؟ ترامپولین تفریحی طبعا دارای رویه ای نرم است و در ابعاد های بزرگ و مختلفی تولید شده است ترامپولین تفریحی را می توانید حفاظ دار و یا بدون حفاظ تهیه کنید. اما ورزشی به این صورت نیست رویه آن معمولا سفت و همچین بدون حفاظ عرضه میشوند و گاهی ممکن است که ترامپولین ورزشی با دسته نیز باشد. ترامپولین ورزشی دسته دار به شما این امکان را میدهد که با تمرکز بالا جامپنینگ انجام دهید.

ترامپولین تفریحی دارای ساختار فنری هستند که رویه اصلی ترامپولین توسط فنر به بدنه اصلی ترامپولین متصل می شود و ترامپولین کشی نیز از طریق اتصال رویه به بدنه اصلی توسط کش می باشد که ترامپولین کشی مخصوص برای ورزش کردن می باشد. در هنگام خرید ترامپولین باید اصلی ترین موضوع که نوع ساختار آن است به آن دقت شود.


ابعاد ترامپولین

در هنگام خرید ترامپولین باید به ابعاد ترامپولین دقت زیادی داشت زیرا این ابعاد قابل اصلاح نیست و باید نسبت به ابعاد موجود ترامپولین مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنیم. ترامپولین از ابعاد 1 متر الی 8 متر دارد که هر کدام از این ابعاد ها دارای یک کاربرد خاصی هستند، ترامپولین مناسب برای ورزش دارای حداکثر قطر تا 1.4 متر و همچنین ترامپولین مناسبت برای تفریح تا 8 متر می باشد. شایان ذکر است که هر چقدر قطر ترامپولین بیشتر باشد نرمی بیشتری در هنگام پرش به شما خواهد داد. البته ترامپولین هایی که قطر بالاتر از 140 سانتی متر دارد بهتر است که حفاظ دار باشد تا ایمنی کودک شما را فراهم کند. ترامپولین با ابعاد بیشتر از 140 سانتی متر مناسب برای استفاده در فضای باز می باشد.


انواع ترامپولین

ترامپولین دارای چندین مدل مختلف است، ترامپولین دسته دار، ترامپولین حفاظ دار، ترامپولین ساده، ترامپولین سنسور دارد و ترامپولین تاشو که تمامی این محصولات را می توانید در فروشگاه مستر اینتکس مشاهده کنید و یا در صورت لزوم خریداری کنید.

ترامپولین دسته دار مناسب برای ورزش کردن می باشد دسته قرار گرفته بر روی آن تعادل شما را حفظ میکند.

ترامپولین حفاظ دار ایمنی کودک شما در هنگام استفاده تامین میکند.

ترامپولین سنسور دار نیز مناسب برای باشگاه می باشد.

ترامپولین تاشو مناسب برای استفاده در داخل منازل می باشد زیرا در صورت نیاز به راحتی جمع آوری می شود و فضای بسیار کمی را اشغال میکند.رویه ترامپولین

مهم ترین قسمت ترامپولین رویه آن می باشد، ترامپولین ها عمدتا با دو نوع وریه پلی پلروپیلین و برزنت ساخته می شوند که پلی پروپیلین یک رویه بسیار قدرمتند است و نسبت به برزنت دارای مزیت های بیشماری است. اولین مورد می توان به نرم بودن رویه اشاره کرد و بعد از این مورد به بدون صدا بودن و طول عمر بالاتر اشاره کرد، اما رویه برزنتی دارای وزن بیشتر، صدای بالا و همچنین مقداری سفت است و ممکن است که در صورت استفاده بلند مدت آسیب جدی به بدن شما وارد کند. تنها مزیت ترامپولین با رویه جامپ برزنتی در قیمت آن می باشد. این نوع ترامپولین دارای قیمتی بسیار مقرون به صرفه می باشد ولی در بلند مدت ممکن است که کارای خاصی را به شما ارائه ندهد.


خرید ترامپولین

در هنگام خرید ترامپولین باید به تمامی موارد بالا اشاره کرد. اگر ترامپولینی میخواهید که در فضای باز حیاط و یا ویلا استفاده کنید. باید ترامپولین فنری با قطر 140 سانتی متر خریداری کنید. اگر برای باشگاه میخواهید ترامپولین تهیه کنید. باید ترامپولین کشی با قطر 120 را خریداری کنید.  اگر میخواهید ترامپولینی تهیه کنید که در خانه از آن استفاده کرده و در صورت نیاز آن را زود جمع آوری کنید باید ترامپولین تاشو تهیه کنید. برای خرید ترامپولین می توانید از فروشگاه ترامپولین مستر اینتکس اقدام به عمل آورید. فروشگاه مستر اینتکس تمامی محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا و نازلترین قیمت فروش می رساند. شایان ذکر است که مستر اینتکس نمایندگی فروش برند آی ترام و مکسول می باشد و همچنین واردکننده انواع ترامپولین می باشد.