استخر بادی متنوع ترین و پر طرفدار ترین محصولات بادی تفریحی تولید شده بوده که برای سنین مختلف جهت تفریحات آبی و شنا در فضای باز و بسته عرضه شده اند. استخر بادی در واقع مدل ارزان و کوچکتر انواع استخر پیش ساخته بوده که تنها برای تفریحات آبی مناسب بوده در حالی که استخر پیش ساخته علاوه بر شنا می تواند برای پرورش ماهی و کشاورزی نیز کاربرد داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم استخر بادی مدل های متنوعی دارند که باعث افزایش بازه انتخاب مصرف کنندگان بر اساس سلایق و نیاز های خود شده است. از انواع استخر بادی می توان به استخر بادی سرسره دار ، استخر بادی عمیق ، استخر بادی به همراه لوازم بادی ، استخر بادی با اسباب بازی بادی ، استخر بادی بزرگ در طرح های مستطیلی ، مربعی ، گرد و بیضی ، استخر بادی کودک و بزرگسال ، استخر بادی سایه بان دار ، استخر بادی با آبپاش ، استخر بادی چند نفره ، استخر بادی خانگی و استخر بادی ویلا اشاره کرد.

هر کدام از انواع استخر بادی نام برده شده خود دارای تنوع مختلفی بوده که بسیاری از آن ها نه تنها به عنوان استخر آب به عنوان استخر توپ بادی نیز قابل استفاده خواهند بود به همین دلیل می توانند کاربرد های فراوانی در سرگرمی شنا بخصوص سنین کودکان و خردسالان باشد. شرکت های بزرگی در تولید استخر بادی فعالیت دارند که از جمله آنها می توان به شرکت اینتکس اشاره کرد. این شرکت با طراحی و رنگ های جذابی که برای استخر های خود در نظر گرفته همیشه در میان افراد مصرف کننده و خریداران خواهان بیشتری دارند. البته تنوع در انواع استخر بادی تنها به نوع ساختار و طراحی بدنه آنها بر نمی گردد بلکه ابعاد و ظرفیت آب ، متریال به کار برده شده و همچنین برند های تولید کننده نیز از اهمیت بالایی میان مصرف کنندگان برخوردار می باشد. در ادامه مطلب به بررسی چند ویژگی و خصوصیت مهم در رابط با خرید استخر بادی کودک و بزرگسال خواهیم پرداخت تا قبل از خرید و انتخاب گزینه مورد نظر راهنمای خوبی برای شما باشد. گرچه در کنار این مطلب می بایست به توضیحات و مشخصات هر محصول نیز برای راهنمایی دقیق تر اشاره کرد. با این حال فروشگاه مستر اینتکس آماده پاسخ به سوالات شما در رابط با خرید استخر بادی و تمامی محصولات بادی خواهد بود...

طراحی و ساختار استخر بادی

طراحی و ساختار بدنه در یک استخر بادی خصوصیتی بسیار متفاوت برشمرده می شود زیرا این محصولات در مدل های بسیار متنوعی تولید شده اند از همین رو می بایست ابتدا نیاز خود را در نظر گرفته سپس مدل مورد نظر خود را خریداری کنید. ابتدا از مدل های ساده شروع می کنیم. استخر بادی با طراحی بدنه ساده نیز خود مدل های مختلفی از جمله استخر بادی مربعی ، استخر بادی گرد ، استخر بادی مستطیلی و استخر بادی بیضی دارند که هر کدام دارای ابعاد و ظرفیت آب متفاوتی می باشند. این استخر ها یک ویژگی مشترک بین خود دارند و آن نیز طراحی بدنه اصلی به صورت چند تکه و یا چند لایه می باشد. در تولید بسیاری از استخر بادی ساده مشاهده می کنیم که دیواره های نگهدارنده آب آنها دارای دو الی چند دریچه هوا برای باد زدن هستند. این ویژگی نشان دهنده ساختار بدنه چند تکه و چند قسمتی آن می باشد تا در صورت آسیب دیدن یک لایه موجب از بین رفتن شکل و استحکام کامل استخر نشود. این دسته از استخر های بادی دو مدل با کف ساده و کف بادشو دارند که مدل های کف بادشو معمولا ابعاد زیر 1 الی 1.5 متر دارند زیرا فشار آب کمتری روی آنها قرار می گیرد اما مدل هایی که ابعاد بزرگتری دارند از کفی ساده و یا دو لایه برخوردار می باشند. گرچه برای هر دو مدل بهتر است از زیرانداز های مطمئن بخصوص در فضای باز استفاده نمایید تا علاوه بر جلوگیری از آسیب به استخر محلی نرم و راحت برای نشستن داخل استخر فراهم سازد.

راهنمای خرید استخر بادی

دومین مدل از انواع استخر بادی می توان به مدل های سرسره دار اشاره کرد. استخر بادی سرسره دار در ابعاد های بزرگی تولید می شوند که تنها برای تفریحات آبی کودکان و خردسالان تولید می شوند. برخی از این مدل استخر ها تنها دارای یک مخزن برای پر کردن از آب و یک سرسره بادی داشته اما در برخی نیز در کنار سرسره امکانات تفریحی مانند آبپاش بادی ، لوازم بادی تفریحی ، اسباب بازی بادی مجزا و سرخود و حتی سایه بان نیز اضافه می شود تا جدایی از یک استخر بادی یک مجموعه بازی آبی با ساختار بادی برای فرزندان شما فراهم کند. این نوع استخر های بادی نیز تنوع بالایی دارند که بیشتر این تنوع مربوط به شرکت اینتکس می باشد. استخر هایی همچون استخر بادی طرح آبنبات ، استخر بادی طرح کیتی ، استخر بادی طرح پو و ... نمونه ای از استخر بادی سرسره دار (مجموعه بازی بادی) می باشند. هر کدام از امکانات تفریحی نام برده شده مانند سرسره ، آبپاش و ... روی بدنه اصلی استخر تعبیه شده و امکان جدا شدن از استخر را به جز لوازم بادی کوچک نخواهند داشت از همین رو توسط دریچه باد های مجزایی راه اندازی می شوند.

راهنمای خرید استخر بادی

مدل دیگری از استخر های بادی نیز تولید شده اند که تنها دارای سایه بان بادی می باشند. این استخر ها نیز در ابعاد مختلفی عرضه شده که در برخی از مدل های معدود امکان جداسازی این سایه بان ها به راحتی فراهم می باشند. تنوع استخر بادی سایه بان دار کودک بیشتر در مدل های بسیار کوچکتر دیده شده که برای سایه بان آنها نیز از طرح و رنگ های جذابی استفاده می شود تا در ظاهر استخر حرکتی مثبت ارزیابی شود. مدل دیگری از استخر بادی تولید شده که فروش بالایی نیز دارند مدل هایی بوده که مشابه استخر بادی با طراحی ساده بوده با این تفاوت که دارای توپ و حلقه بادی مجزا به همراه خود می باشند از همین رو برای تفریحات بیشتر کودکان استفاده می شود. البته تنوع در این نوع استخر بادی زیاد نبوده اما با این حال هدف خرید بسیاری از مصرف کنندگان حتی در کنار مدل های دیگری از استخر بادی می باشد.

ابعاد و ظرفیت استخر بادی

همانطور که انواع استخر بادی از نظر طراحی و ساختار بدنه تنوع بالایی داشته از نظر ابعاد و ظرفیت آب نیز این تنوع بسیار زیاد می باشد از همین رو باعث شده تا افراد خریدار با توجه به محل استفاده از استخر ابعاد مورد نظر را با توجه به این تنوع انتخاب و خریداری کنند. کوچکترین استخر بادی می تواند حداقل قطر 60 سانتی متر با ارتفاع 20 سانتی متر داشته باشد. استخر هایی که حجم و وزن بسیار کمی داشته و به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن راه اندازی و مورد استفاده قرار می گیرند. این استخر ها به دلیل حجم کوچک خود نه تنها برای تفریحات آبی و توپی کودکان بلکه به عنوان وان بادی جهت استحمام کودکان در حمام نیز مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل فروش بالایی دارند. بزرگترین استخر بادی نیز ابعادی حدود 3 در 2 متر داشته که ارتفاع میان آنها بین 50 الی 60 سانتی متر متفاوت می باشد. این استخر ها برای تمامی سنین قابل استفاده می باشد. البته گفتنی است که هیچ مدل از استخر بادی برای شنا گزینه مناسبی نخواهد بود زیرا که عمق مناسب برای شنا کردن ندارند از همین رو برای شنا کردن می بایست به استخر پیش ساخته رو بیاورید اما مدل بزرگ استخر بادی برای آب درمانی و آفتاب گرفتن بزرگسالان در فضای باز می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد به همین جهت استخر های بادی بزرگ نیز در این زمینه از فروش بالایی برخوردار می باشند. قابل ذکر است که تمامی استخر های بادی با ابعاد هایی که توسط شرکت های تولید کننده در نظر گرفته شده تولید می شوند از همین رو امکان سفارش یک استخر بادی با ابعاد دلخواه نخواهد بود. البته تنوع بالا در این دسته از محصولات بادی خیال هر مصرف کننده ای را راحت کرده است.

ظرفیت آب نیز برای استخر های بادی از 10 الی 1000 لیتر متفاوت خواهد بود. همانطور که می دانید استخر بادی بزرگ دارای حداکثر ظرفیت 1000 لیتر آب بوده به همین دلیل گزینه مناسبی برای آب درمانی خواهند بود. از آنجایی که متریال و جنس بدنه استفاده شده در آنها از نوع PVC وینیل بوده امکان جمع شدن آنها در حجم و اندازه های کوچکتر به راحتی فراهم خواهد بود. متریال PVC نوعی پلاستیک نرم با انعطاف پذیری بالا بوده که بهترین گزینه برای استفاده در انواع محصولات بادی می باشد. این نوع متریال در برابر فشار و دمای متفاوت آب مقاوم بوده و عواملی مانند نور آفتاب آسیبی به آن وارد نخواهد کرد از همین رو می توان با خیالی آسوده در فضای باز استفاده کرد. همانطور که اشاره کردیم ابعاد بسته بندی با ابعاد راه اندازی در میان استخر های بادی بسیار متفاوت بوده به همین دلیل امکان حمل و جا به جایی راحت را حتی در مسافرت ها فراهم می سازند.

شرکت تولید کننده استخر بادی

یکی دیگر از مواردی که می بایست هنگام خرید به آن توجه داشته باشید شرکت های تولید کننده استخر بادی می باشد. شرکت های مهم و متنوعی اقدام به تولید استخر بادی می کنند از جمله بزرگترین و معروف ترین آنها شرکت اینتکس ، شرکت بست وی ، شرکت جیلانگ ، شرکت ویلانگ ، شرکت سویلور و ... می باشد. در این میان دو شرکت اینتکس و بست وی اقدام به متوع ترین و بهترین استخر بادی کرده که در ایران نیز استقبال زیادی از آنها می شود به همین دلیل نسبت به برند های دیگر دسترسی بیشتری به محصولات بادی این دو شرکت خواهد بود. امروزه کیفیت ساخت و متریال استخر بادی اینتکس و بست وی بسیار نزدیک به هم بوده به همین دلیل نمی توان تفاوت خاصی را میان این دو برند قائل شد بنابراین هر جا اشاره ای به تضعیف هر کدام از این برند ها نسبت به هم شده باشد بحثی غیر منطقی خواهد بود زیرا هر دو شرکت برای تولید محصولات خود بخصوص استخر بادی با هم همکاری دارند و تنها هر دو شرکت استخر های بادی با طراحی خاص خود دارند که بر اساس سلایق مصرف کنندگان توسط آنها عرضه می شود.

جمع بندی

استخر بادی پر فروش ترین محصولات بادی تفریحی محسوب شده که در میان تمامی محصولات از تنوع بالایی برخوردار می باشند به همین دلیل در انتخاب و خرید یک استخر بادی حتما می بایست چند مورد مهم را در نظر بگیرید. در نظر گرفتن مواردی همچون نوع طراحی و ساختار بدنه ، ابعاد و ظرفیت آب ، جنس بدنه و نوع متریال و همچنین شرکت های تولید کننده می توانند تاثیر بسزایی در خرید مطمئن شما از انواع استخر بادی بگذارند. با توجه به توضیحاتی که در رابط با هر کدام از خصوصیت های نام برده شده ارائه دادیم باز می توانید با تماس گرفتن با نمایندگی اینتکس مشاوره نهایی خود را در رابط به خرید استخر بادی دریافت کنید. برای خرید استخر بادی کودک و استخر بادی بزرگسال در مدل های ساده و سرسره دار می توانید به وبسایت فروشگاه مستر اینتکس مراجعه کرده و پس از ثبت سفارش مدل مورد نظر به دو روش اینترنتی و یا تلفنی محصول خود را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.