۱. استخر پیش ساخته داخل زمین یا استخر پیش ساخته؟

 شاید این سوالی باشد که ذهن بسیاری از عزیزانی که قصد احداث استخر در ویلا و یا باغ دارند را درگیر کند. اگر بخواهیم در ساده ترین حالت به این سوال پاسخ بدهیم می توان گفت حفاری زمین و ایجاد استخر و یا نصب انواع استخر آماده و پیش ساخته کاملا بستگی به فضا و نظر شخصی فرد استفاده کننده و همچنین ابعاد و کاربردهای استخر دارد که در ادامه به توضیح درباره مزایا و معایب هردو خواهیم پرداخت.

احداث استخر بتنی می تواند ایده خوبی برای داشتن یک استخر با ابعاد دلخواه و مسلما با طول عمر بالا باشد اما استخرهای بتنی در واقع نیاز به نگهداری بیشتری به نسبت سایر استخرها همانند استخر پیش ساخته دارند و این امر از حوصله بسیاری از افراد خارج بوده و نمی توانند استخری ایده آل در اختیار داشته باشند. در این میان باید به یکی از مهمترین مزیت های استخر های پیش ساخته اشاره نمود که دارای بودن درپوش استاندارد برای محصول و همچنین در برخی مدل ها اسکیمر دستی برای نظافت و یا اسکیمر متصل به پمپ اشاره نمود که می تواند پاکیزه نگه داشتن استخر را برای شما ساده تر کرده و زمان کمتری از شما تلف کند.


استخر قابل حمل فایبرگلاس


۲. مقایسه هزینه راه اندازی استخر بتنی و پیش ساخته

یکی از اصلی ترین دلایل در انتخاب نوع استخر می تواند هزینه راه اندازی و نگهداری آن باشد. استخر بتنی به سبب داشتن هزینه های زیاد در احداث و راه اندازی اولیه از قبیل حفاری زمین، آب بندی، کاشی کاری، موتورخانه برای تصفیه و یا گرم کردن و یا هردو و لوله کشی برای پر یا تخلیه نمودن استخر و سایر مسائل و نکات در هنگام ساخت می تواند بسیاری از افراد را از این تصمیم صرفه نظر کند. در مقابل با انتخاب استخرهای پیش ساخته در بسیاری از موارد می توان تا ۷۰٪ هزینه را صرفه جویی نمود که این هزینه ها شامل بی نیاز شدن شما از حفاری و آب بندی و موتورخانه برای تصفیه باشد.


۳. اقلام همراه استخر پیش ساخته و ویژگی ها

بسیاری از مدل های استخرهای پرتابل دارای لوازم کامل بوده و شما را از تهیه بسیاری از تجهیزات نگهداری استخر بی نیاز خواهند کرد. اکثر استخر های دارای ارتفاع بیش از ۹۰ سانتی متر دارای نردبان می باشند و ورود و خخروج استخر را برای شما آسوده خواهند کرد. پمپ تصفیه شنی و یا فیلتری (بسته به نوع و مدل استخر) می تواند یکی از مهم ترین مزیت های استخرهای قابل حمل اینتکس و یا بست وی باشند. این پمپ های تصفیه می توانند به خوبی نظافت استخر شما را بر عهده بگیرند که برخی از این پمپ ها دارای قابلیتهایی همچون امکان اتصال اسکیمر برقی و یا دستی، کلرزن و سبد زباله های سطحی آب می باشند که در نوع خود می توانند کم نظیر باشند. درپوش های تعبیه شده برای برخی از مدل ها از ورود هرگونه شی اضافی به داخل استخر جلوگیری خواهند کرد و البته این درپوش ها نقش سولار را نیز دارند که این ویژگی به کمک جنس آن ها می باشد که از پی وی سی تشکیل شده اند و می توانند گرما را به خود جذب کنند. همچنین بسیاری از مدل های استخر روی زمین دارای زیرانداز نیز می باشند که می توانند علاوه بر محافظ از کف استخر، به بالا رفتن طول عمر استخر نیز کمک بسزایی کنند.


استخر پیش ساخته اینتکس


۴. مهم ترین ویژگی استخر پیش ساخته، قابل حمل بودن

می توان گفت در میانن همه مزایا و معایب و تفاوت های استخر های بتنی و پیش ساخته، پرتابل بودن استخر پیش ساخته مهم ترین دلیل بسیاری از افراد برای انتخاب این نوع استخرها می باشد و به این دلیل استخر پیش ساخته را جایگزین بسیار مناسبی برای استخر های بتنی می دانند. بسیاری از افراد ممکن است به هر دلیل ویلا و یا باغ و یا حتی منزل خود را که در آن استرخ احداث کرده اند را تغییر دهند. در این زمان استخر های بتنی عملا قابلیت جابجایی نخواهند داشت و بلااستفاده برای سازنده خواهند شد. در این میان استخر های پیش ساخته قابلیت نصب و جمع آوری در یک تا دو ساعت را دارند که به راحتی می توان آن ها را جابجا نموده و به محل جدیدی منتقل کرد و مجددا از آن ها استفاده نمود.

در نهایت می توان بصورت جمع بندی به این نکته اشاره نمود که همانظور که در قسمت ابتدایی مقاله به آن اشاره شد، استفاده و یا تصمیم به استفاده از استخر پیش ساخته و یا بتنی کاملا بستگی به کاربرد و نظر شخصی هر فرد دارد و ما در این مقاله سعی در بیان برخی از مزایا و معایب و مقایسه هردو نوع داشتیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین فروش استخر پیش ساخته در فروشگاه مستر اینتکس تماس برقرار نمایید.