استخر پیش ساخته امروزه به یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین استخر های عرضه شده در زمینه های تفریحی و صنعتی تبدیل شده و به دلیل تنوع بالای خود باعث افزایش بازه انتخاب مصرف کنندگان شده است. استخر پیش ساخته ویژگی های متفاوتی نسبت به استخر تنی دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به قابلیت جا به جایی و نصب سریع، احداث استخر پیش ساخته به صورت روکار و توکار، قابلیت حمل توسط انواع وسیله های نقلیه صندوق دار و همچنین داشتن قیمت مقرون به صرفه نسبت به اجداث استخر بتنی اشاره نمود. در این میان برند های بزرگی اقدام به تولید انواع استخر پیش ساخته کرده که از جمله رایج ترین آنها می توان به استخر پیش ساخته اینتکس و استخر پیش ساخته بست وی اشاره کرد. این دو برند بهترین مدل های تولید شده را به بازار عرضه کرده که پس از چند سال بعد نمونه های مشابه نیز در ایران تولید با قیمت پایین تری عرضه شد.

همانطور که می دانید برند اینتکس و بست وی بهترین استخر پیش ساخته تولید شده را در سراسر تر جهان عرضه نموده اند به همین دلیل می توانید اعتماد ویژه ای روی کیفیت استخر این برند ها داشته باشید. برند یا برند های ایرانی نیز در تولید استخر پیش ساخته کیفیت پایینی نداشته و یکی از مهمترین دلایل پایین بودن قیمت آنها نسبت به دو برند اینتکس و بست وی، تولید در داخل کشور می باشد. البته متریال و نوع طراحی ساخت استخر پیش ساخته ایرانی نسبت به خارجی کمی پایین تر بوده اما به این دلیل نیست که طول عمر کمی داشته باشد بلکه نوع متریال آنها به نسبت برند اینتکس و بست وی کمی سبک تر و کم دوام تر می باشد بنابراین در صورتی که استخر پیش ساخته اینتکس و بست وی طول عمر 15 ساله داشته باشند، استخر پیش ساخته ایرانی طول عمر 5 الی 8 ساله خواهد داشت. البته مقدار طول عمر بستگی به نوع استفاده، مراقبت ها و همچنین کمتر در معرض آفتاب قرار دادن خواهد داشت.

در زمان خرید استخر پیش ساخته خارجی و ایرانی دقت داشته باشید که فریم های به کار برده شده نیز کیفیت ساخت مطلوبی داشته باشند. متریال به کار برده شده در فریم ها از آلومینیوم گالوانیزه با روکش ضد زنگ بوده که در کنار داشتن وزن سبک از تحمل وزن بسیار بالایی برخوردار می باشند. در حالی که در برخی از استخر پیش ساخته ایرانی مقداری از کیفیت متریال فریم و پایه ها کاسته شده از همین رو با کمتر شدن قیمت آنها، مشتریان و مصرف کنندگان ذهنیت ارزان تر بودن را در برابر کیفیت های برابر پیدا خواهند کرد از همین رو در زمان خرید حتما تست لازم را نسبت به جنس و متریال ساخت بخصوص فریم ها داشته باشید. همچنین به دلیل بالا بودن وزن فریم ها و خود بدنه نگهدارنده آب استخر های ایرانی، حمل آنها نیز بسیار جایگیر تر و سخت تر خواهد بود. در بسیاری از موارد نیز مشاهده شده که فریم و پایه های استخر پیش ساخته ایرانی دارای ضربه و خراشیدگی هایی بوده از همین رو نشان دهنده کیفیت پایین تر آنها نسبت به مدل های خارجی خواهد بود.

نکته دیگری که در رابط با مقایسه استخر پیش ساخته خارجی و ایرانی باقی می ماند در به همراه داشتن لوازم جانبی مهم می باشد. برند اینتکس و بست وی با توجه به ابعاد و نوع استخر، دارای لوازم جانبی از جمله پمپ تصفیه آب، نردبان، درپوش و زیرانداز می باشند در حالی که مدل های ایرانی بسیاری از این لوازم را به همراه خود نداشته و یا در صورت وجود، لوازم هایی با کیفیت پایین تر نسبت به دو برند اینتکس و بست وی در کنار استخر قرار می دهند.

استخر پیش ساخته

احداث استخر پیش ساخته خارجی نسبت به ایرانی در مدت زمان کوتاه ترین صورت می گیرد زیرا دارای طراحی دقیق، دفترچه راهنمای متنی و تصویری و همچنین نصاب های مجرب در تعداد بیشتر می باشد بنابراین در صورت خرید استخر پیش ساخته اینتکس و یا بست وی، استخر مورد نظر در سراسر کشور در کوتاه ترین زمان راه اندازی و مورد استفاده قرار می گیرد. استخر پیش ساخته ایرانی طراحی و ساختار دقیقی مانند استخر های اینتکس و بست وی نداشته به همین دلیل نصب و احداث آنها چه به صورت روکار و چه به روش توکار مدت زمان بیشتری را از مصرف کنندگان خواهد گرفت؛ به علاوه اینکه نصاب های بسیار کمتری برای این نوع استخر ها وجود داشته که امکان به تعویق افتادن نصب آنها در مدت زمان بیشتری خواهد بود.

بزرگترین استخر پیش ساخته اینتکس و بست وی دارای طول 10 متر و عرض 5 متر بوده اما به خوبی در دو پکیج کارتنی جمع شده و عرضه می شود. این استخر بزرگ اینتکس و یا بست وی امکان جدا سازی اجزای آن از جعبه و حمل توسط انواع وسیله نقلیه سواری خواهد بود در حالی که مدل های ایرانی به دلیل عدم طراحی مناسب، امکان جمع شدن در حجم کمتر را نداشته بنابراین نیاز به حمل توسط انواع وسیله نقلیه باری می باشد از همین رو هزینه های حمل بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت.

برای خرید استخر پیش ساخته ایرانی و خارجی در برند های مختلف کافیست به سایت نمایندگی اینتکس مراجعه و یه به روش حضوری و یا تلفنی سفارش خود را ثبت کرده تا در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن برای شما ارسال و در صورت درخواست نصب، در کوتاه ترین زمان احداث شود.