استخر پیش ساخته خانگی می تواند یک جایگزین مناسب برای استخر بتنی در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد کسانی که قصد احداث استخر را دارند، فضای کافی برای یک استخر استاندارد را نداشته و از جهت اقتصادی، احداث استخر منطقی به نظر نمیرسد. در این مقاله قصد معرفی انواع استخر پرتابل خانگی را دارید تا در هنگام خرید انتخاب بهتری داشته باشید.


  • طراحی و جنس بدنه استخر پیش ساخته خانگی

طراحی ظاهری استخر های پیش ساخته عموما به شکل های دایره، مستطیل، مربع و بیضی می باشند. هر یک از این اشکال دارای ویژگی های خاص و بعضا منحصربفرد می باشند که به آنها خواهیم پرداخت. استخر پیش ساخته دارای بدنه ای از جنس پی وی سی برزنتی بوده و از مقاومت بسیار بالایی در برابر برخورد اشیا خارجی و پوسیدگی در برابر آفتاب برخوردار می باشند. در داخل این پی وی سی برزنتی سه لایه از الیاف ابریشمی استفاده شده است تا در برابر فشار آب و ضربه در هنگام استفاده نیز مقاومت بالایی داشته باشد. از دیگر ویژگی های مثبت این استخر های پیش ساخخته می توان به پایه های گالوانیزه ضدرنگ آنها اشاره نمود که به طور کامل در برابر رطوبت و آب مقاوم بوده و می توانید از این محصولات در هر نوع شرایط آب و هوا استفاده نمایید.


  • ابعاد استخر پیش ساخته خانگی

استخر پیش ساخته برزنتی خانگی دارای ابعاد متنوعی بوده و شروع ابعاد در اشکال مستطیل را می توان از طول ۳ متر و عرض ۱.۵ متر برشمرد. این ابعاد با استانداردهای شرکت اینتکس و با فواصل مشخص تا طول ۱۰ متر و عرض ۵ متر در ارتفاع ۱.۳۲ سانتی متر بالا رفته و می تواند یک محصول ایده آل برای شنا و یا تفریحات آبی شما محسوب بشود. مدل های گرد معمولا دارای ابعاد متفاوتی بوده و شروع ابعاد استخر های دایره شکل از قطر ۱۸۳ سانتی متر می باشد.

این ابعاد نیز با توجه به الگوهای مشخص برند intex بالا رفته و تا قطر ۶ متر قابل تهیه می باشند. ابعاد مربع و بیضی نیز از محبوبیت کمتری در بین استخر های پیش ساخته برخوردار می. باشند و به همین دلیل از تنوع بالایی برخوردار نمی باشند و در مجموع حدود ۱۰ سایز از این اشکال وجود دارد که در دسته بندی استخر پیش ساخته قادر به مشاهده آنها خواهید بود. هر یک از این استخر های پیش ساخته دارای لوازم همراه مشخصی بوده که در بالاترین مدل ها شاهد نردبان دو طرفه، پمپ تصفیه شنی، درپوش و زیرانداز خواهیم بود. 


استخر پیش ساخته و پرتابل خانگی


  • اقلام همراه و متعلقات

از ویژگی های استخر پیش ساخته خانگی به نسبت استخر بتنی می توان به اقلام همراه استخر پیش ساخته اشاره نمود که یکی از مهمترین این لوازم، پمپ تصفیه می باشد. شما برای تهیه پمپ تصفیه برای استخر بتنی نیاز به پرداخت هزینه های بسیاری برای پمپ، لوله کشی، کلرزن و یا در صورت نیاز موتورخانه خواهید داشت که در استخر های پیش ساخته و در برخی از مدل ها از تکنولوژی روز در زمینه تصفیه آب استفاده شده است و پمپ های تصفیه شنی شرکت های اینتکس و بست وی دارای سیستم تصفیه استاندارد و کلرزن بوده و می تواند در کاهش هزینه استخر به شما کمک بسزایی کند. یکی دیگر از ویژگی های استخر پرتابل دارا بودن درپوش برای استخر و زیرانداز و نردبان می باشد که مجددا از نظر اقتصادی می تواند شما را ترغیب به استفاده از این استخر ها کند.


  • سایر ویژگی ها و جمع بندی

در بین تمامی ویژگی های ذکر شده، مهم ترین ویژگی استخر پیش ساخته را می توان قابل حمل بودن آن برشمرد. این ویژگی به شما کمک می کند تا بتوانید در صورت جابجایی محل زندگی و یا ویلای خود، بتوانید استخر خود را نیز جابجا نموده و هزینه مجدد بابت راه اندازی و احداث استخر نپردازید. این ویژگی به کمک وزن استاندارد این محصولات به وجود آمده است که در بزرگ ترین ابعاد، استخر های پیش ساخته وزن هایی کمتر از ۲۵۰ کیلوگرم داشته و به راحتی و حتی با خودرو سواری شخصی نیز قابل جابجایی خواهند بود و فضای زیادی نیز برای جابجایی نیاز نخواهید داشت.