جامپینگ بادی یا ترامپولین، ابزاری برای ورزش و سرگرمی است که معمولاً در فضای باز یا باشگاه‌های ورزشی موجود است. با این حال، برای استفاده در خانه، ترامپولین‌های خانگی نیز وجود دارند که در اندازه‌ها و اشکال مختلفی عرضه می‌شوند.

اگر شما قصد دارید ترامپولین بادی برای خانه خود خریداری کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • فضای مورد نیاز: برای استفاده از ترامپولین، فضای کافی در خانه شما باید موجود باشد. همچنین باید اطمینان حاصل شود که سقف خانه شما برای استفاده از ترامپولین به ارتفاع کافی مجهز است.
  •  کیفیت ترامپولین: برای خرید ترامپولین خانگی، باید به کیفیت و ماندگاری آن توجه کنید. ترامپولین‌های با کیفیت بالاتر اغلب قیمت بالاتری دارند، اما از نظر ایمنی و ماندگاری بهتر هستند.
  • ایمنی: همانطور که اشاره شد، ایمنی در استفاده از ترامپولین بسیار مهم است. برای افزایش ایمنی، بهتر است ترامپولین خانگی خود را در مکانی قرار دهید که از تردد افراد دیگر کمتر باشد. همچنین، می‌توانید از ترامپولین‌های دارای حفاظ استفاده کنید تا جلوی سقوط از ترامپولین را بگیرند.
  • استفاده از تجهیزات حفاظتی: برای استفاده از ترامپولین خانگی، استفاده از تجهیزات حفاظتی مانند کفش‌های ورزشی و کلاه ایمنی برای کودکان بسیار مهم است.
  • نگهداری: برای نگهداری ترامپولین خانگی، بهتر است آن را در یک مکان خشک و بدون آفتاب نگه دارید. همچنین، پوشش ترامپولین را نیز در مواقعی که استفاده نمی‌شود بردارید تا از سایش و آسیب به پوشش جلوگیری شود.

از محصولات پرطرفدار در دسته بندی جامپینگ بادی، ترامپولین بادی طرح قلعه اینتکس می باشد که به سبب داشتن بدنه ای مقاوم و همچنین تحمل وزن توانسته است توجه بسیاری از کودکان را به خود جلب کند. این جامپینگ بادی بچگانه دارای بدنه ای از پی وی سی وینیل دو لایه تشکیل شده است و دارای ابعادی برابر با ۱۷۵ سانتی متر در ۱۷۵ سانتی متر و با ارتفاعی برابر با ۱۳۵ سانتی متر می باشد که فضای کافی برای تفریح فرزندان شما را در اختیار قرار خواهد داد. تحمل وزن این محصول نیز ۵۴ کیلوگرم بوده که از بالاترین تحمل وزن ها در جامپینگ های بادی می باشد.

جامپینگ بادی کودک اینتکس
استفاده از جامپینگ بادی کودک می تواند مفید باشد برای تقویت عضلات کودک، تعادل و هماهنگی حرکتی، تشویق به فعالیت بدنی و بازی و همچنین بهبود روحیه و انگیزه در کودکان. با این حال، باید به دقت برای ایمنی کودکان توجه کرد و از تجهیزات ایمنی مانند کلاه، دستکش و کفش استفاده کرد. همچنین، باید توجه داشت که فضایی که برای جامپینگ بادی کودک انتخاب می شود، باید آزاد و بدون موانع باشد و از نزدیکی به اشیاء تیز و برندها پرهیز کرد.

متریال استفاده شده در تولید جامپینگ های بادی از پی وی سی وینیل بوده و کاملا ضدآب و مقاوم در برابر خورشید می باشند. همچنین این پی وی سی استفاده شده در تولید محصول ضدحساسیت بوده و می توانید با خیال آسوده از این محصولات برای تفریحات فرزندان خود استفاده نمایید.

عموما جامپینگ بادی خانگی برای کودکان تا ۱۲ سال تولید می شود و تحمل وزنی بالغ بر ۵۰ کیلوگرم دارد. این تحمل وزن نهایت وزن قابل استفاده می باشد و از این رو برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه برای محصول می بایست به ماکسیمم تحمل وزن تعیین شده توسط شرکت سازنده توجه نمود.