تخت خواب بادی یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین محصول بادی عرضه شده توسط فروشگاه اینتکس بوده که دارای مدل های متنوعی از نظر متریال ساخت، طراحی و ساختار بدنه، ظرفیت و همچنین نوع ساختار رویه می باشد. امروزه تخت خواب بادی به عنوان جایگزین پر کاربرد و مقرون به صرفه انواع تخت خواب فلزی و چوبی مورد توجه قرار گرفته و سال به سال به کیفیت این نوع محصول افزوده می شود به همین دلیل طرفداران زیادی را به جذب کرده است. تمامی محصولات بادی تولید شده می توانند نسبت به مدل های غیر بادشو خود مزایا و معایبی را به همراه داشته باشند که در ادامه مطلب به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد تا راهنمای خرید مناسبی نیز برای مصرف کنندگان محسوب شود.

در ابتدا می بایست به ویژگی های مهمی که در ساخت یک تخت خواب بادی خانگی و مسافرتی استفاده می شوند اشاره کنیم. طراحی و ساختار بدنه یکی از مهمترین ویژگی هایی بوده که می بایست مورد توجه قرار بگیرد. طراحی و ساختار ظاهری انواع تخت خواب بادی مشابه هم بوده اما مهمترین قسمت آن، ساختار داخلی و ساختار رویه می باشد. امروزه برای ساختار داخلی انواع تخت خواب بادی از تکنولوژی فایبرتک استفاده می شود. این نوع تکنولوژی شامل الیاف های شمعی و نخی به کار برده شده به صورت موازی شکل بوده که نه تنها در افزایش تحمل وزن و تحمل فشار بدنه موثر بوده بلکه باعث ایجاد سطح رویه ای با ثبات خواهد شد از همین رو رویه ای کامفورت و طبی ایجاد خواهد کرد بنابراین استفاده از این نوع تخت خواب بادی را نه تنها برای افراد عادی بلکه برای بیماران عضلانی و استخوانی نیز مفید ساخته است.


مشاهده انواع تخت خواب بادی یک و دو نفره


تا چند سال گذشته برای ساختار داخل بدنه انواع تخت بادی اینتکس و بست وی از لایه های PVC استفاده می شد. این لایه ها بر خلاف تکنولوژی فایبرتک، مقاومت کمتری داشته و هنگام خواب روی این نوع تخت ها موجب پایین آمدن سطح رویه خواهد شد. این مورد می تواند یک عیب برای انواع تخت خواب بادی محسوب شود اما امروزه به دلیل استفاده از لایه های الیاف شمعی در داخل بدنه این عیب نیز بر طرف شده است.

ساختار و طراحی رویه در انواع تخت خواب بادی به دو نوع مواج و مشبک تقسیم بندی می شود. معمولا مدل های مشبک که ساختار یکدستی داشته و عاج های بادشو به کار برده شده در آنها نیز به صورت یکنواخت تولید شده تا مانع از وارد شدن فشار به اعضای بدن شود.

تخت خواب بادی 1 نفره طبی

ویژگی بعدی که می بایست در نظر گرفت ابعاد، تحمل وزن و ظرفیت یک تخت بادی می باشد. خوشبختانه از نظر ابعاد و ظرفیت، انواع تخت خواب بادی مشابه تخت فلزی و چوبی تولید شده بنابراین نگرانی بابت کم بودن فضای خواب در آنها نخواهد بود. مهمترین مسئله مربوط به انواع تخت خواب بادی، تحمل وزن آنها بوده زیرا به دلیل ساختار بادشو خود می بایست مقدار تحمل وزن ذکر شده رعایت شود. ساختار مقاوم تخت بادی های امروزی باعث شده این مقدار نیز به قدری افزایش پیدا کند که خیال مصرف کنندگان سنگین وزن را نیز راحت کند. تنوع بالا از نظر ارتفاع، دست مصرف کنندگان را بابت خواب در ارتفاع مختلف باز گذاشته است تا بر اساس سلایق خود مدل مورد نظر را تهیه کنند.

بزرگترین مزیت در انواع تخت خواب بادی قابلیت جمع شدن آنها در ابعاد بسیار کوچکتر می باشد. این ویژگی مهمترین قابلیتی بوده که انواع تخت بادی را با مدل های چوبی و فلزی متمایز ساخته است از همین رو امکان حمل و استفاده در مسافرت ها را به مصرف کنندگان خواهد داد. این ویژگی به دلیل متریال به کار برده شده در آنها می باشد. جنس بدنه و متریال استفاده شده در یک تخت بادی از پلاستیک PVC وینیل با ساختار دو لایه بوده که از روکش های جیر و طرح چرم برای قسمت بیرونی استفاده شده تا ضخامت لازم را فراهم سازند. شاید استفاده از چنین متریالی نوعی ضعف برای این محصول به حساب آید زیرا تنها به برخورد یک اشیای تیز به بدنه امکان آسیب رساندن به یک تخت بادی را خواهد داشت اما در صورت استفاده صحیح می تواند تا چندین سال برای شما طول عمر داشته باشد.

متریالی که انعطاف بالایی فراهم ساخته تا در ابعاد بسیار کمتری نسبت به حالت راه اندازی شده جمع شود. معمولا تمامی انواع تخت بادی دارای ساک حمل بوده تا در امر حمل و جا به جایی کار را آسوده تر کند. ویژگی های دیگری که در متریال تخت خواب بادی دیده می شود، قابلیت تعمیر و استفاده مجدد از آنهاست بنابراین جای نگرانی بابت یک بار مصرف بودن آنها نخواهد بود. راه اندازی سریع توسط پمپ باد برقی متصل به بدنه خود در بازه زمانی کمتر از 6 دقیقه از مزیت های بزرگ این نوع محصول بادی به شمار می رود. این نوع پمپ باد قابلیت مکش و وکیوم کردن را نیز داشته تا نیازی به تخلیه باد عذاب آور به روش دستی نباشد.

تخت بادی دو نفره با پمپ برقی

برای خرید تخت خواب بادی در مدل های مختلف تنها کافیست به روش اینترنتی و یا تلفنی محصول مورد نظر را به صورت غیر حضوری و حتی با مراجعه به دفتر فروش به شکل حضوری ثبت سفارش نمایید.