بین بگ، مبل شنی یا هپی چیر امروزه یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین محصولات در زمینه استراحت و خواب محسوب شده که در تنوع بالایی توسط فروشگاه مستر اینتکس تولید و عرضه می شود. طرز ساخت بین بگ چه در قسمت مبل و چه در قسمت تخت خواب به عنوان یکی از سوالات مهم در میان خریداران به حساب می آید که در این مقاله قصد داریم به توضیحات بیشتری در رابط با جزئیات ساخت بین بگ ها بپردازیم.
به دلیل نوع متریال استفاده شده در این محصولات، بین بگ و هپی چیر را به عنوان راحت ترین مبل و تخت خواب برای استراحت های کوتاه و طولانی مدت تبدیل کرده است بنابراین مهمترین ویژگی در متمایز شدن آنها در برابر مدل های چوبی، فلزی و بادی، متریال داخلی و بیرونی می باشد. این متریال خاصیت انعطاف پذیری و حالت پذیری را برای انواع مبل شنی به ارمغان آورده که در هیچ نوع مبل دیگری با متریال های دیگر دیده نمی شود از همین رو حساب ویژه ای روی راحتی این محصولات می شود.
جنس قسمت بیرونی و متریال مواد داخلی، نوع طراحی و ساختار بدنه و ابعاد سه ویژگی مهمی بوده که در ساخت بین بگ شنی در اولویت قرار می گیرند:

تولید مبل شنی و بین بگ


مشاهده و خرید مبل شنی و بین بگ

جنس و متریال ساخت بین بگ

 • جنس پوسته رویه بین بگ
 1. پارچه مازراتی:
  از نظر جنس پوسته یا پارچه بیرونی سه مدل بین بگ در بازار موجود بوده که عبارتند از: بین بگ پارچه مازراتی، بین بگ چرمی و بین بگ خزدار. از این سه مدل، مدل پارچه مازراتی از راحتی و ماندگاری بیشتری برخوردار بوده به همین دلیل فروش بالایی تا کنون داشته است. پارچه مازراتی از با کیفیت ترین پارچه های جیر یا مخمل استفاده شده در انواع هپی چیر شنی شناخته شده که دارای رنگبندی های متفاوتی می باشد از همین رو بازه انتخاب مصرف کنندگان را بر اساس سلایق خود افزایش داده است. این نوع پارچه قابلیت شستشو توسط انواع ماشین لباس شویی را نیز داشته و ثبات رنگ بالایی را خواهد داشت تا پس از هر بار شستشو موجب از بین رفتن رنگ آن نشود.

پارچه مازراتی بین بگ

 • پارچه چرمی:
  پارچه یا پوسته چرمی، نوعی دیگر از پوسته بیرونی به کار برده شده در انواع مبل بین بگ بوده که در واقع طرح چرم محسوب می شود. پارچه ای با ضخامت بالا و ساختار رویه آب گریز که همانند پارچه مازراتی دارای رنگبندی مختلفی می باشد. ویژگی مثبت در پوسته چرمی، قابلیت تمیز شدن و پاک شدن ساده آن توسط یک پارچه نم دار بوده و ویژگی منفی آن نیز عدم جلوگیری از تعریق بالای افراد در فصول گرما خواهد بود. پارچه چرم قیمت کمتری نسبت به پارچه مازراتی دارد.پارچه چرمی هپی چیر
 • پارچه خزدار: 
  پارچه های خزدار که در زمره پارچه جیر قرار گرفته دارای خزه های بلند و نرم بوده که فضایی راحت را برای نشستن و یا دراز کشیدن ایجاد می کنند اما مهمترین نکته در این نوع متریال، نداشتن ثبات در خزه های متصل به پارچه اصلی بوده از همین رو توصیه ای به خرید مدل های خزدار نمی شود.

پارچه خزدار مبل شنی

متریال مواد داخلی بین بگ

 • یونولیت:
  در ابتدای تولید مبل شنی و هپی چیر، از مواد یونولیتی خرد شده و تفکیک شده برای پر کردن فضای داخلی آنها استفاده می شد. این نوع مواد خود دارای درجه بندی از نظر کیفیت بوده و سطح کیفیت تعیین کننده طول عمر آن بوده است. مواد یونولیتی در حال حاضر نیز برای انواع بین بگ مورد استفاده قرار گرفته که در این بین فروشگاه مستر اینتکس از بهترین آنها برای تولید هپی چیر با تراکم بالا استفاده می کند بنابراین در کمترین حالت ممکن نشست پیدا کرده تا در نتیجه باعث کاهش در دفعات شارژ مواد داخلی شود.یونولیت و فیبر خرد شده مبل شنی
 • ابر:
  ابر نوعی دیگر از متریال استفاده شده در داخل انواع هپی چیر و بین بگ بوده که معمولا به صورت ترکیبی با یونولیت و یا الیاف مورد استفاده قرار می گیرد. ابر ها در واقع تعادل لازم را جهت ثبات و یا نرم شدن مواد داخلی ایجاد کرده و از طرفی باعث کاهش و صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

ابر خرد شده برای بین بگ

 • الیاف:
  بهترین، راحت ترین و با کیفیت ترین مواد داخلی به کار برده شده در انواع بین بگ، الیاف بوده که با وجود بالا بودن قیمت آن نسبت به مواد های دیگر نام برده شده، راحتی بی وصفی را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. ویسکوز یا الیاف باعث ایجاد نرمی و ثابت بالای مبل و تخت شنی شده و مانند یونولیت نشستی را نخواهد داشت در نتیجه بهترین نوع مواد داخلی استفاده شده به حساب می آید.

الیاف مبل بین بگ و پاف

متریال ترکیبی:

متریال های ترکیبی عبارتند از: یونولیت و ابر، یونولیت و الیاف و همچنین ابر و الیاف. این سه نوع مواد ترکیبی استفاده شده در بین بگ ها از دیگر انتخاب خریداران قبل از تولید مبل شنی توسط فروشگاه مستر اینتکس خواهد بود. ترکیب متریال هایی همچون یونولیت، ابر و یا الیاف با یکدیگر نیز باعث ایجاد راحتی و ثبات بالایی شده زیرا که امتحان خود را در زمان تولید و استفاده پس داده است. مهمترین مزیت این نوع ساختار متریال داخلی، صرفه جویی در هزینه می باشد.


طراحی و ساختار بدنه بین بگ

ساخت و تولید بین بگ از نظر طراحی ظاهری به مدل های گرد، پشتی دار، تخت شو، استوانه ای، سوسیسی، مثلثی و ... تقسیم بندی می شوند. در این میان رایج ترین آنها بین بگ گرد بوده که در تولید اولیه آن، هیچ تکیه گاه مربوط به دست ها و کمر روی بدنه اصلی دیده نمی شود. همچنین به دلیل طراحی گرد و 360 درجه آن، امکان نشستن از هر جهت روی مبل و حتی تخت خواب شنی فراهم می باشد. در مدل های سوسیسی و یا استوانه ای تختخواب شو که قابلیت دراز کشیدن را علاوه بر نشستن به شما می دهد، همانند مدل های گرد می توانند حالت مد نظر شما را پس از استفاده به خود بگیرند.

در ابتدای این مقاله به داشتن خاصیت انعطاف پذیری و حالت پذیری انواع مبل شنی و بین بگ اشاره کردیم. خاصیتی که دلیل اصلی آن استفاده از موادی همچون یونولیت، ابر و الیاف بوده به همین دلیل در هر بار استفاده از بین بگ مورد نظر خود، حالت متناسب با آناتومی بدن شما را خواهد گرفت بنابراین در هر بار استفاده می توانید حالت و شکل ظاهری مبل بین بگ خود را تغییر دهید.
در برخی از مدل ها نیز ویژگی هایی همچون داشتن جیب و دستگیره حمل نیز مشاهده شده که در زمان تولید می توانید در دستور کار سفارش خود قرار دهید. لازم به ذکر است که در زمان ساخت بین بگ کودک و بزرگسال، دریچه زیپ دار در قسمت کف و یا کناره ها تعبیه شده که محل دسترسی به مواد داخلی و جدا کردن پوسته بیرونی خواهد بود.

مبل شنی پارچه ای 1 نفره
تخت شنی و بین بگ تختخواب شوهپی چیر تختشو خانگی

ابعاد تولید بین بگ

بین بگ و انواع مبل شنی در ابعاد های تعریف شده متنوعی تولید می شوند. هر مدل بین بگ دارای ابعاد های خاص خود بوده از جمله آنها می توان به مدل های گرد که از قطر 90 سانتی متر شروع شده و تا قطر 120 سانتی متر ساخته می شود. البته مشتریان می توانند سفارش مدل های کوچکتر که برای سنین کودکان و نوجوانان بوده و حتی مدل های بزرگتر را نیز بدهند. لازم به ذکر است که ابعاد های بزرگتر در مدل های سوسیسی و استوانه ای موجود بوده تا فضای بیشتری را برای دراز کشیدن و خواب داشته باشید.

تمام مدل های تولید شده توسط فروشگاه مستر اینتکس شامل بهترین متریال و مقرون به صرفه ترین قیمت های ممکن بوده و از طرفی فروشگاه اینتکس اقدام به خدمات پس از فروش برای مشتریان خود از جمله تعویض و یا شارژ کردن مواد داخلی و همچنین تعویض پوسته بیرونی را خواهد کرد در نتیجه خریداران خیال راحتی را هنگام خرید و استفاده از این نوع مبل و تخت های شنی خواهند داشت. برای سفارش می توانید به روش خرید حضوری بین بگ یا به روش تلفنی و آنلاین به نمایندگی اینتکس مراجعه کنید.