ورزش و تفریحات آبی همیشه یکی از پر طرفدار ترین سرگرمی های افراد در سنین مختلف بوده که معمولا در فضای خانگی و باشگاه های ورزشی در غالب ساخت استخر صورت می گیرد. تا چند سال گذشته برای ساخت فضای تفریحی آبی و شنا، افراد روی به ساخت استخر بتنی می آوردند تا زمانی که استخر پیش ساخته وارد بازار محصولات تفریحی آبی شد. این نوع استخر ها چند سالی در ایران از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده از همین رو شرکت های بزرگ تولید کننده استخر پیش ساخته از جمله اینتکس و بست وی هر ساله بهترین مدل از انواع استخر پیش ساخته پرتابل را عرضه می کنند تا بازه انتخاب مصرف کنندگان نیز بر اساس سلایق خود افزایش یابد. یک استخر پیش ساخته مزیت های زیادی نسبت به انواع استخر بتنی خواهد داشت که از جمله آنها می توان به قابلیت حمل و جا به جایی، امکان نصب در فضای باز و بسته، قابلیت راه اندازی روکار و توکار، داشتن لوازم جانبی همراه خود، قیمت مقرون به صرفه تر نسبت به احداث استخر بتنی و ... اشاره کرد. تمامی این ویژگی ها موجب روی آوردن بسیاری از مردم به این نوع استخر ها شده است. به دلیل تنوع بالا در ابعاد و نوع طراحی این استخر ها، کاربرد آنها را نیز علاوه بر زمینه تفریحات آبی در زمینه پرورش ماهی و ذخیره آب در کشاورزی افزایش داده است.

امروز تحقیقات زیادی در رابط با خرید بهترین استخر پیش ساخته از سوی افراد مختلفی که قصد تهیه یک استخر قابل حمل را دارند می شود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ویژگی هایی که موجب رسیدن به بهترین استخر پیش ساخته می شود بپردازیم تا راهنمای خرید استخر پیش ساخته مناسبی برای شما باشد. مهمترین ویژگی هایی که در تولید یک استخر آماده اینتکس و بست وی در نظر گرفته می شود عبارتند از: جنس و متریال ساخت، ابعاد و ظرفیت، نوع طراحی بدنه و همچنین لوازم جانبی همراه خود. تمامی این ویژگی ها هم از سوی تولید کننده و هم از سوی مصرف کنندگان مورد اهمیت قرار می گیرد تا باعث رسیدن به بهترین انتخاب شود.

استخر پیش ساخته 10 متری اینتکس

مهمترین ویژگی که مصرف کننده را به بهترین استخر پیش ساخته خانگی و ویلایی می رساند، متریال و نوع جنس بدنه به کار برده شده در یک استخر می باشد. یک استخر آماده متشکل از بدنه نگهدارنده آب، فریم و پایه های نصب شونده بوده که بدنه اصلی یا همان نگهدارنده آب آن تولید شده از متریال پلاستیک PVC وینیل با ترکیبی از الیاف شمعی می باشد. این متریال دارای ساختار سه لایه و ضخیمی بوده و مانند برزنت ساخته شده از همین رو می تواند در برابر نور آفتاب، ساییدگی های سطحی، فشار و دمای متفاوت آب مقاومت لازم را داشته باشد. این نوع متریال با وجود ضخامت بالای خود می تواند در ابعاد کوچکتر نیز جمع شده تا در نهایت توسط انواع وسیله های نقلیه صندوق دار حمل شود. استفاده از آلیاژ آلومینیوم گالوانیزه با وزن سبک و تحمل وزن بالا از دیگر قسمت های مهم تشکیل شده از یک استخر پیش ساخته به حساب می آید. این فریم و پایه ها در تعداد بالایی تولید شده تا پس از نصب به راحتی وزن آب را تحمل کنند. آلیاژ به کار برده شده کاملا ضد زنگ و مقاوم در برابر فرسایش بوده و در صورت نصب صحیح می تواند تا سال ها طول عمر داشته باشد. نکته ای که در این میان است متفاوت بودن ضخامت متریال و فریم های به کار برده شده در انواع استخر پیش ساخته می باشد. هر چقدر استخر پیش ساخته خریداری شده دارای ابعاد و ظرفیت آب بالایی باشد، به مراتب مقاومت و ضخامت متریال نیز افزایش پیدا خواهد کرد بنابراین استخر هایی که ابعاد کوچک تر دارند دلیل بر ضعیف بودن متریال آنها نبوده بلکه متناسب با وزن و ظرفیت آب خود تولید می شوند.

استخر پیش ساخته از نظر طراحی و ساختار ظاهری بدنه در مدل های مستطیلی، گرد و بیضی تولید شده که پر فروش ترین آنها برای تفریحات آبی و شنا مدل های گرد و برای پرورش ماهی و کشاورزی نیز مدل های مستطیلی خواهد بود. البته برخی از مصرف کنندگان نیز برای شنا در مسافت طولی بیشتر روی به خرید انواع استخر مستطیلی می آورند که می تواند هم به صورت روکار و هم داخل زمین احداث شود. جهت احداث استخر پیش ساخته می توانید از نصاب های مجرب فروشگاه مستر اینتکس بهره مند شوید تا استخر شما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با ضریب اطمینان بالایی راه اندازی نمایند.

استخر پرتابل گرد اینتکس

همانطور که اشاره کردیم استخر پیش ساخته در مدل های متنوعی تولید شده که که این تنوع بیشتر از نظر ابعاد و ظرفیت آب دیده می شود. بزرگترین استخر پیش ساخته ای که تا کنون توسط برند های بزرگی همچون اینتکس و بست وی تولید شده استخری با طول 10 متر می باشد. اما کوچکترین مدل ها دارای ابعاد 1.5 الی 2 متر خواهند بود. بین این دو ابعاد ذکر شده مدل های مختلفی با طراحی های گرد، بیضی و مستطیلی تولید شده تا با توجه به فضای مورد نظر خود، مدل مناسب را خریداری نمایید. مهمترین مزیت انواع استخر پیش ساخته در برابر استخر بتنی داشتن لوازم جانبی می باشد. لوازم های پر کاربرد و مهمی همچون پمپ تصفیه آب در مدل های شنی، نمکی و فیلتری (با توجه به سایز استخر)، درپوش یا همان کاور قسمت رویه استخر، زیرانداز و نردبان با قابلیت نصب مجزا همراه استخر پیش ساخته پرورش ماهی و شنا قرار داده شده می شود که تهیه هر کدام از آنها به صورت مجزا هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت در صورتی که این لوازم در بسته بندی استخر هایی با ابعاد بزرگ و متوسط قرار داده می شود.

در نظر گرفتن تمامی ویژگی های ذکر شده در فوق می تواند شما را به بهترین نوع استخر پیش ساخته برساند. پیش از خرید استخر پیش ساخته می بایست ابتندا نیاز و فضای مورد نظر برای نصب استخر را تعیین کرده و سپس مدل مورد نظر را انتخاب نمایید. فراموش نکنید که شرکت مستر اینتکس می تواند با توجه به نیاز شما مشاوره لازم را جهت خرید بهترین استخر پیش ساخته با قمیتی مقرون به صرفه ارائه دهد. جهت خرید انواع استخر پیش ساخته فریمی و ایزی ست در سایز مختلف کافیست به سایت نمایندگی اینتکس مراجعه و یا به روش تلفنی و حتی حضوری استخر مورد نظر را خریداری نمایید.